خانه / دسته‌بندی نشده / اختراع کاتالیزوری برای بازیافت دی اکسید کربن

اختراع کاتالیزوری برای بازیافت دی اکسید کربن



به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه علمی و خبری ساینس دیلی، محققان دانشگاه سوری انگلیس کاتالیزوری یپشرفته، مقرون به صرفه و بر پایه نیکل اختراع کرده اند که با قلع و اکسید سیریم قوی شده است و از آن برای تغییر دی اکسید کربن و متان به نوعی گاز سنتز استفاده می شود، این گاز می تواند سوخت و طیفی از مواد شیمیایی ارزشمند را تولید کند.
این دستاورد بخشی از پروژه تحقیقات جهانی شورای تحقیقات علوم فیزیک و مهندسی است که برای یافتن راهکارهای مختلف برای کاستن از پیامدهای گرم شدن زمین در آمریکای لاتین انجام می شود.
محققان دانشگاه سوری در پی این مطالعه درخواست ثبت اختراع برای خانواده ای از سوپرکاتالیزورهای جدید را داده اند که در بازیافت دی اکسید کربن به کار می رود.
بر اساس آمار و اطلاعات پروژه جهانی کربن انتشار جهانی گاز دی اکسید کربن در سال 2017 برای اولین بار در چهار سال گذشته افزایش می یابد.
در حالیکه فناوری تسخیر کربن پیش از این متداول بوده است، روندی هزینه بر به شمار می آید و در بسیاری موارد به الزامات دقیق و گسترده ای برای موفقیت آن نیاز است. بنابراین امید است کاتالیزور جدید فناوری تسخیر کربن را به فناوری قابل دسترس تری در سطح کشور تبدیل کرده و با کمک آن ارزان تر و آسان تر بتوان کربن را از اتمسفر جدا کرد.
دکتر توماس رینا/ Tomas R. Reina از دانشگاه سوری می گوید: به عنوان دانشمندان تغییر اقلیم دنبال راهی برای تغییر پیامدهای گازهای مضر برای جو هستیم، این فناوری که نه تنها می تواند گازهای مضر را حذف کند بلکه می تواند آن را به سوخت های تجدیدپذیر برای استفاده در کشورهای فقیر تبدیل کند.
علمی**9157**1440
مترجم: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me



انتهای پیام /*










دیدگاهتان را بنویسید