خانه / دسته‌بندی نشده / امداد رسانی هلال احمر ایلام به 64 حادثه زائران اربعین حسینی 96

امداد رسانی هلال احمر ایلام به 64 حادثه زائران اربعین حسینی 96محمد سلیمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد 6 حادثه جاده ای و مابقی غیر جاده ای بوده که در مجموع به یک هزار و 245 زائر مصدوم اربعین حسینی در این حوادث تاکنون امداد رسانی شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد 59 نفر توسط این جمعیت به مراکز درمانی منتقل و مابقی سرپایی مداوا شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام همچنین از اسکان اضطراری سه هزار و 453 زائر حسینی اربعین 96 در این استان تا صبح امروز خبر داد.
به گفته سلیمانی، این تعداد زائر در مساجد و پایگاه های امدادرسانی این جمعیت در محورهای ارتباطی استان اسکان یافته اند.
وی همچنین از انجام آزمایش رایگان قند خون و فشار خون 682 زائر توسط این جمعیت در مسیرهای تردد زائران در محورهای ارتباطی این استان و مرز مهران خبر داد.
وی اظهار کرد: عملیات امداد رسانی این جمعیت به زائران اربعین حسینی از هشتم آبان ماه جاری آغاز و تا 28 آبان ماه بازگشت زائران از عتبات عالیات ادامه خواهد داشت.
جمعیت هلال احمر در ایام اربعین سال گذشته به 28 هزار و 422 زائر در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران خدمات درمانی و امدادی ارائه کرد و 22 هزار و 663 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اسکان داده شدند.
از 20 آبان تا سوم آذر پارسال در مجموع امدادگران این جمعیت به 59 حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های استان ایلام و راه های منتهی به مرز بین المللی مهران که منجر به زخمی شدن 225 نفر شد، امداد رسانی کردند.
به گزارش ایرنا، از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون زائر از مرزهای سه گانه مشخص شده وارد عراق شده اند که بیش از 50 درصد این تعداد از مرز مهران خارج شده اند.
مرز بین المللی مهران را یکی از امن‌ترین و مهم‌ترین مرزهای کشور برای تردد زوار اربعین حسینی است که روزانه بیش از 6 هزار زوار و در ایام اربعین بیش از 2 میلیون نفر از طریق این مرز به عتبات عالیات تردد دارند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید