خانه / اخبار روز / امنیت غذایی کمتر از امنیت نظامی نیست

امنیت غذایی کمتر از امنیت نظامی نیست

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از سازمان جهاد کشاورزی استان قم بازدید کرد و با مسئولان این سازمان به گفتگو نشست و ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک ذی‌الحجه، از زحمات حجت الاسلام تقوی و مسئولان گذشته این سازمان قدردانی کرد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: جهاد کشاورزی در روزهای سخت هشت سال دفاع مقدس پرونده درخشانی دارد.
وی افزود: جهاد کشاورزی به خاطر اهمیت و سابقه‌ای که داشته، حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در آن ایجاد شده است و این موضوع به این شکل در وزارتخانه‌های دیگر مشاهده نمی‌شود که نشان از اهمیت موضوع دارد. 
ربانی گفت: امروزه امنیت غذایی و معیشتی مردم در گرو تلاش، فعالیت و خدمت شما خادمان این عرصه است، زیرا در شرایط فعلی امنیت غذایی کمتر از امنیت نظامی نیست؛ به همین دلیل بیشترین فشاری که آورده می‌شود فشار به روی معیشت مردم است که نشان‌دهنده ارزش و تأثیرگذاری کار و فعالیت شما است.
وی افزود: حوزه نمایندگی یاور، امین و دلسوز شماست و به شما کمک خواهد کرد و در همین جهت هم باید حرکت کند، آموزه دینی ما این است که ما با خدا و اهل‌بیت (ع) رابطه داریم که اگر زحمات شما دیده نشود، قطعاً خدا و اهل‌بیت (ع) خدمت شما را خواهند دید و گرفتاری‌های بسیاری از شما رفع خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: باید با برنامه ریزی دقیق منطقه‌ای از ظرفیت‌های علمی و مردمی استفاده کنیم. ارتباط خوب جهاد کشاورزی با مردم خیلی دلگرم‌کننده است و می‌توان از ظرفیت کم‌نظیر مردم استفاده کرد. مردم باید احساس کنند ما در کنار آنها هستیم. حضرت امام خمینی (ره) چه زیبا مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با مردم در زمان پیامبر (ص) و اهل‌بیت(ع) مقایسه کردند: «من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله- صلی الله علیه و آله- و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین بن علی- صلوات الله و سلام علیهما- هستند.»
وی بیان کرد: در شرایط فعلی با وجود تحریم‌های سخت در حوزه‌های مختلفی در حال پیشرفت هستیم و ان شاء الله جهاد کشاورزی هم در این شرایط به پیشرفت خود ادامه خواهد داد؛ شما معماران سازندگی آینده کشور هستید و نام شما خواهد درخشید که در این شرایط سخت و جنگ معیشتی با جان و دل در حال فعالیت هستید و دشمن را ناامید می‌کنید.
حجت الاسلام و المسلمین ربانی در پایان به بیان حدیثی از امام صادق (ع) پرداخت و گفت: امام صادق (ع) می‌فرمایند: «الزّارِعُونَ کُنوزُ الأنامِ؛ کشاورزان گنج‌های مردمان‌اند.» شما خدمتگزار معیشت مردم هستید و هر آنچه مربوط به حوزه معیشت است به دست شما جاری می‌شود و با توجه به قرائن و شواهد در حال پیشرفت هستیم و خداوند ان شاء الله قبول کند و مشمول دعای خیر حضرت ولی‌عصر (عج) باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید