خانه / اخبار روز / تعطیلی ۵ روزه روزنامه های کشور/فعالیت در فضای مجازی

تعطیلی ۵ روزه روزنامه های کشور/فعالیت در فضای مجازی

علیرضا خانی ـ سردبیر روزنامه اطلاعات ـ در پاسخ به پرسش ایسنا درباره وضعیت انتشار این روزنامه در ایام تعطیل، توضیح داد: بنای ما بر تعطیلی است، از سویی امکان توزیع نیست، مردم هم قرار است در خانه باشند. ما به درخواست دولت لبیک گفتیم. سایت هم تعطیل خواهد بود و اگر خبر مهمی باشد آنلاین منتشر خواهد شد.

سردبیر روزنامه اطلاعات تاکید کرد: ما به عنوان رسانه وقتی این هشدارها را می دهیم، خودمان نیز باید مشارکت داشته باشیم. اطلاع رسانی در حال حاضر از طریق فضای مجازی اتفاق می افتد. از نظر پروتکل های بهداشتی، خرید روزنامه خطرناک است؛ چون باعث می شود مردم بیرون بیایند.  

مهدی رحمانیان ـ مدیرمسوول روزنامه شرق ـ نیز با اعلام تعطیلی این روزنامه در تعطیلی پیش رو، به ایسنا توضیح داد: سایت شرق و دیگر کانال های ارتباطی ما فعال است. اگر خبر مهمی باشد آنلاین منتشر خواهد شد.  

وی در ادامه با مطرح کردن اینکه موضوع تعطیلی به طور مشخص توضیح داده نشده است، گفت: اگر بنا بر تعطیلی است، باید دقیق مشخص شود. اعلام تعطیلی از دوشنبه بیست و پنجم مرداد ماه تا شنبه سی ام، سرگیجه ایجاد کرده است؛ اما به هرحال به واسطه ی اینکه توزیع دچار تعطیلی می شود، منتشر کردن روزنامه موضوعیتی ندارد.

همچنین مهدی عرفاتی ـ مدیرمسئول جام جم ـ از تعطیلی چاپ روزنامه جام جم در تعطیلات پیش رو خبر داد و درباره ی انتشار آنلاین این روزنامه با تاکید بر اینکه فعالیت رسانه ای هیچگاه تعطیل بردار نیست، به ایسنا گفت: انتشار روزنامه در حال حاضر موضوعیت ندارد؛ اطلاع رسانی و فعالیت رسانه ای ما از طریق درگاه های مجازی ادامه دارد. با توجه به منع تردد، امکان توزیع وجود ندارد، امکان چاپ نیز بلاموضوع خواهد بود.

بهروز بهزادی ـ رییس شورای سیاست‌گذاری روزنامه «اعتماد» ـ نیز با اعلام  انتشار آنلاین این روزنامه در ایام تعطیلات به ایسنا گفت: چاپ کاغذی نخواهیم داشت؛ به این دلیل که چاپخانه تعطیل است. کیوسک ها نیز همین طور. در نتیجه با صفحات کمتر انتشار آنلاین خواهیم داشت. همکاران ما در تحریریه آنلاین هستند و کادر فنی و تحریریه در ایام تعطیلات آماده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، روزنامه همشهری هم از ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه چاپ نمی‌شود. در اطلاعیه ای که در کانال تلگرامی این روزنامه منتشر شده، آمده است: با توجه به مصوبه ستاد کرونا و تاکید بر تعطیلی سراسری در کل کشور، روزنامه همشهری نیز اعلام کرد تا روز یکشنبه تعطیل است.

روزنامه‌های سازندگی، جمهوری اسلامی و خراسان نیز پیش از این اعلام کرده‌ بودند که تا روز شنبه آینده تعطیل هستند و به صورت چاپی منتشر نخواهند شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید