خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران: نیازی به مقالات خاک خورده کتابخانه ای نداریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران: نیازی به مقالات خاک خورده کتابخانه ای نداریمبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر عباسعلی کریمی روز سه شنبه در مراسم چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا در سالن همایش دانشکده پزشکی این دانشگاه افزود: دوره هایی که استاد با یک یا دو مقاله ارتقا پیدا می کرد، گذشته است و باید به سمت مقالات و تحقیقاتی برویم که به تولید کار و خلق ثروت منجر می شوند.
وی با اشاره به تاثیر عملکرد صحیح دانشگاه ها در رفع بسیاری از مشکلات، اظهار کرد: دانشگاه می تواند تولید کار و اندیشه کند و هدایت کننده جامعه نیز باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: اغلب دانشگاه های ما دانشگاه های نسل اول و دوم هستند و به همین دلیل بیشتر به آموزش و پژوهش مشغول هستند.
کریمی دانشگاه نسل سوم را مولد ثروت و ایجاد کننده اشتغال دانست و گفت: ما باید به طرف دانشگاه نسل سوم و چهارم برویم؛ دانشگاه نسل سوم کارمحور است.
وی همچنین از اهمیت ایجاد فضای شاداب و پرنشاط برای دانشجویان سخن گفت و تصریح کرد: گروه های دانشجویی باید در چنین محیطی فعالیت کنند تا استعدادهای آنان بروز پیدا کند و از این طریق زمینه پیشرفته همه جانبه در کشور فراهم شود.
دکتر فرزین حلب چی، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم در این آیین گفت: برگزاری سالیانه جشنواره دانشجویی ابن سینا مقارن با روز دانشجو فرصت مغتنمی است تا دانشجویان که به حق از سرمایه های بی نظیر این مرز و بوم هستند، در عرصه های مختلف مانند علمی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی پیشرو و صاحب اثر باشند.
وی ادامه داد: امسال شاهد استقبال پرشور دانشجویان و ایجاد رقابتی سالم و تنگاتنگ در هشت بخش مختلف این جشنواره بودیم.
حلب چی به افزایش 10 درصدی شرکت کنندگان این جشنواره اشاره کرد و گفت: دانشکده پزشکی با 166 نفر، بیشترین شرکت کننده این جشنواره را به خود اختصاص داد؛ در این جشنواره اغلب در مقطع دکترای تخصصی شرکت کردند که باید شرایط حضور فعال و چشمگیر سایر مقاطع را هم فراهم کنیم.
حلب چی افزود: آنچه در این جشنواره ملاک گزینش قرار گرفت، ارزیابی کمی و کیفی کارنامه فعالیت ها و مستندات ثبت شده داوطلبین در سامانه این جشنواره بود.
در خاتمه این مراسم 48 برگزیده چهارمین جشنواره در بخش های پژوهش، اجتماعی، قرآن و عترت، آموزش، هنری و ادبی، کیفیت خدمات سلامت و تعهد حرفه ای، ورزشی و دانشجوی جامع، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
علمی ** 1201 **
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید