خانه / اخبار روز / زنگ خطر کرونا در لرستان به صدا درآمد. استاندار: وضعیت استان مطلوب نیست

زنگ خطر کرونا در لرستان به صدا درآمد. استاندار: وضعیت استان مطلوب نیست

دکتر سید موسی خادمی شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان اظهار کرد: وضعیت لرستان مطلوب نیست چرا که در چند روز اخیر شیوع این ویروس رشد سریعی داشته است.

 وی در ادامه افزود: ۹۰ درصد پیشگیری مقابله با این ویروس به رعایت و توجه جدی مردم بستگی داشته و تنها  ۱۰ درصد شامل مقابله و درمان است.

 استاندار ادامه داد: برای جلوگیری از روند رو به رشد ویروس کرونا مردم از ازدحام در مراکز و حضور در اجتماعات خودداری کرده و در خانه‌ها بمانند.

وی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان خرم‌آباد به این ویروس به مرز ۴۰ نفر رسیده است، بیان کرد: متأسفانه مشاهده می‌شود برخی مردم هنوز موضوع را جدی نگرفته و به‌طور عادی در سطح شهر تردد و جلوی دست‌فروشان و در مجالس عروسی و ختم حضور پیدا می‌کنند و سلامتی خود و افراد را در معرض خطر قرار می‌دهند.

خادمی با اشاره به اینکه امکانات بهداشتی کشور محدود است، گفت: کرونا زنگ خطر جدی برای تهدید سلامت افراد است، بنابراین باید مسائل آموزشی و بهداشتی را جدی گرفت.

 وی خاطرنشان کرد: لرستان کریدور شمال به جنوب است اما سعی داریم ورودی‌های استان را محدود کرده و اکیپ‌هایی با همکاری جمعیت هلال‌احمر و نیروهای بسیجی آموزش‌دیده برای کنترل تردد و افرادی که قصد ورود به شهرهای استان را دارند، مستقر کنیم.

 مقام عالی استان با بیان اینکه مسافرت‌ و ورود گردشگران به استان ممنوع است، گفت: مردم به بستگان خود در خارج از استان اطلاع دهند که به استان ورود نکنند چرا که درهرصورت سلامتی هر دو طرف در خطر است.

 وی با اشاره به اینکه مردم برای انجام کارهای دولتی به‌صورت غیرمستقیم و استفاده از تلفن اقدام کنند، تصریح کرد: لازم است برای سلامتی خود و فرزندان و همنوعان در خانه بمانند و کارهای خود را به زمانی دیگر موکول کنند.

 استاندار لرستان با هشدار به مردم در خصوص خطرات مبتلا به ویروس کرونا اظهار کرد: شرایط بسیار سخت است. آمار شیوع این ویروس به دلیل رعایت نکردن مردم به‌سرعت افزایش یافته بنابراین ضروری است مردم توجه جدی به بهداشت و مسائل آموزشی داشته باشند تا بتوان کرونا ویروس را کنترل کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید