خانه / اخبار روز / سلطانی‌فر: مسابقات یک سر برد و سمت دیگرش باخت است/ در تیراندازی می‌توانستیم مدال بیشتری بگیریم

سلطانی‌فر: مسابقات یک سر برد و سمت دیگرش باخت است/ در تیراندازی می‌توانستیم مدال بیشتری بگیریم

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در جشن خانواده تیراندازی گفت: فدراسیون تیراندازی و دادگر زحمت کشیدند و این مراسم باشکوه را پیش‌بینی کردند. از اصحاب رسانه و همه افرادی که هستند تشکر می‌کنم. بازی‌های المپیک که این روزها در توکیو به عنوان بزرگ‌ترین میدان ورزش رخ می‌دهد و فردا روز آخر آن است آوردگاه زبده‌ترین و بزرگترین ورزشکاران جهان است. بر خلاف مسابقات جهانی که هر کشوری به‌راحتی می‌توانند شرکت کند در این مسابقات آنهایی که در المپیک شرکت می‌کنند یا رکورد خوبی داشته‌اند یا در مسابقات مختلف بتوانند سهمیه کسب کنند. از هر ۳۰ یا ۳۵ نفر یکی از بهترین‌ها انتخاب می‌شوند.

وی گفت: بعد از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا برنامه منسجمی در یک کمیته با حضور فدراسیون‌ها و همه کسانی که به نوعی دست‌اندرکار هستند ترتیب دادیم و نشست‌های مختلف، تبادل نظرهای مختلفی در این کارگروه داشتیم و همه تلاش کردیم در این دوران حمایت‌های لازم را داشه باشیم تا بتوانند وررشکاران سهمیه بگیرند.

او گفت: خوشبختانه ایران در این دوره رکورد بازی‌های المپیک را شکست. هیچگاه تعداد سهمیه‌ها چه قبل انقلاب، چه بعد از آن ۶۸ سهمیه نداشت. البته دو ورزشکار را در کاراته و دوومیدانی به دلیل دوپینگ و کرونا نداشتیم و با ۶۶ نفر به توکیو رفتیم. فردا بازی‌ها تمام می شود و هر دو نماینده ایران در کاراته شانس مدال هستند.

وزیر ورزش گفت: در المپیک توکیو نتیجه قابل قبول بوده است؛ هر چند که در تیراندازی می توانستیم مدال دیگری بگیریم. یا در تکواندو می‌توانستیم مدال داشته باشیم. همچنین در شمشیربازی اشتباه داوری وجود داشت که مدال کسب نشد و فردای آن عذرخواهی کردند که آن عذرخواهی دردی دوا نمی‌کرد. در کشتی آزاد و فرنگی هم با وجود ۴ مدال جای کسب مدال بیشتری داشتیم. در وزنه هم شانس یک مدل دیگر داشتیم.

وی گفت: روز گدشته حسن یزدانی در ۱۵ ثانیه آخر مدال طلا را به نقره تبدیل کرد. این رقابت‌ها بحث برد و باخت است و  همه برای آن زحمت کشیدند. در سال گذشته همه اردوها به دلیل شیوع کرونا اردوها تعطیل شد و در بلاتکلیفی بودیم. حتی تا یکی دو ماه قبل المپیک تصور می‌شد المپیک برگزار نشود. سخت است که یک ورزشکار به اوج آمادگی می‌رسد و بعد اردوها تعطیل شود.

وی گفت: همیشه از حدود چهار سالی که در وزارت بودم سوالم این بود که چرا در تیراندازی که این همه مدال توزیع می‌شود، چرا یک مدال سهم ما نمی‌شود. این نوید وجود داشت که در این دوره تیراندازی در المپیک نتیجه قابل قبولی داشته باشد. در این رشته ۶ سهمیه داشتیم که بیشتر آن را هم زنان گرفتند امیدوار بودم که در این رشته مدال می‌گیریم.

سلطانی فر گفت: قبل از اعزام به توکیو به فروغی گفتم روی سکوی توکیو می‌رود و خواستم که تلاش کند خوش‌رنگترین مدال باشد. این قهرمان تاریخ‌ساز که سبب شد صاحب مدال طلا شویم. امیدوارم که در بازی‌های آسیایی هم مدال آور باشد. خدمتی، صداقت، رستمیان، صادقیان و همه در المپیک زحمت کشیدند. ورزش همین است یک طرف آن برد و طرف دیگر آن باخت است. امیدوارم حتما در رویدادهای آینده خبرهای خوشی برای مردم ایران داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید