خانه / دسته‌بندی نشده / پیش بینی بحران برای اقتصاد جنوب شرق آسیا با شکل گیری موج چهارم صنعتی

پیش بینی بحران برای اقتصاد جنوب شرق آسیا با شکل گیری موج چهارم صنعتیبه گزارش ایرنا، دکتر سید علی اکبر صفوی روز سه شنبه در آیین آغاز به کار پنجمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون در دانشگاه شیراز افزود: اتوماسیون و ارتباطات داده، 2 محور اصلی موج چهارم صنعتی را تشکیل می دهند و انتهای این موج به کارخانه های هوشمند منتهی می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه شیراز اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته در گذشته به دلیل مسائل مالی و نیروی کار ارزان، صنایع و کارخانه های خود را در کشورهای جنوب شرق آسیا و کشورهای در حال توسعه، ایجاد می کردند اما اکنون به کمک گسترش فناوری اطلاعات و توسعه شبکه و کنترل از راه دور، دیگر این امر توجیه اقتصادی ندارد.
رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی کنترل، اتوماسیون و ابزار دقیق گفت: به همین دلیل، کشورهای پیشرفته قصد دارند تا سرمایه گذاری های صنعتی خویش را از این کشورها خارج کنند که این موضوع می تواند کشورهای جنوب شرق آسیا و کشورهای در حال توسعه را دچار بحران های صنعتی، اجتماعی و سیاسی کند.
صفوی گفت: با توجه به اهمیت این مسأله، بخشی از مقالات، کارگاه ها، سخنرانی های کلیدی و میزگردهای کنفرانس به موضوع بررسی موج چهارم و اثرات آن بر صنایع می پردازد.
وی افزود: از میان حدود 200 مقاله دریافتی، هیات داوران حدود 100 مقاله را برای ارائه در مدت سه روز برگزاری این کنفرانس انتخاب کرده است.
رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی کنترل، اتوماسیون و ابزار دقیق بیان کرد: ارائه 6 سخنرانی کلیدی و برگزاری 16 کارگاه آموزشی و 2 میزگرد هم اندیشی از دیگر بخش های کنفرانس است.
صفوی خاطرنشان کرد: همزمان با برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون، نمایشگاهی در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برپا شده است.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه، دانشگاه شیراز، پارک علم و فناوری فارس، برخی از مؤسسات و مراکز آموزشی و تحقیقاتی و صنایع، آخرین دستاوردها و پژوهش های خود را در زمینه ی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون در قالب 16 غرفه ارائه می کنند.
رئیس انجمن مهندسان کنترل و ابزار دقیق ایران نیز در آیین آغاز به کار پنجمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون گفت: برگزاری چنین کنفرانس هایی، زمینه مناسبی را فراهم می کند تا دانشجویان در جریان جدیدترین دستاوردهای علمی – پژوهشی قرار گیرند.
مهندس مرتضی محسنی ادامه داد: ارتباط صنعت و دانشگاه، دیگر هدف مهم کنفرانس است و کمیته های مختلف انجمن مهندسان کنترل و ابزار دقیق ایران، موضوع گسترش و تعمیق ارتباط معنی دار صنعت و دانشگاه را پی گیری می کنند.
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد سرپرست دانشگاه شیراز نیز در سخنانی ابراز امیدواری کرد که برگزاری چنین کنفرانس هایی، باعث بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه شود.
پنجمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون پنجشنبه دوم آذرماه به کار خود پایان می دهد.
اتوماسیون صنعتی و سیستم های ابزار دقیق؛ تحلیل و طراحی سیستم های کنترل؛ امنیت و شبکه در سیستم های کنترل؛ کاربردهای کنترل در سیستم های قدرت، ترافیک، کشاورزی، اقتصاد، انرژی، محیط زیست، نفت، گاز، پتروشیمی، رباتیک و مکاترونیک، آموزش کنترل و کنترل و کارآفرینی، از محورهای اصلی این کنفرانس بین المللی به شمار می روند.
در این کنفرانس، گزارش های تجارب موفق و عملی صنعتی مرتبط با محورهای کنفرانس نیز مورد داوری، ارائه و چاپ قرار گرفته اند.
9873/ 2027
خبرنگار: محمدامین افشارپور ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید