به گزارش روز سه شنبه خبرنگار علمی ایرنا، در این مراسم، پژوهشگران برتر، گروههای پژوهشی برتر، مدیر پژوهشی برتر، مراکز خدمات تخصصی برتر، بخش ویژه، مرکز رشد و شرکت دانشبنیان برتر، نشریه برتر و حامیان برتر پژوهش و فناوری معرفی و تقدیر شدند.
دبیر اجرایی سومین دوره تجلیل از برترینهای پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی گفت: انتخاب برترین ها در جهاد دانشگاهی با توجه به پژوهشگران موفق کاری دشوار بود و برترین های بسیاری در این نهاد انقلابی حضور دارد.
عبدالرضا حاجیلری افزود:هفته پژوهش فرصتی را مغتنم می سازد تا در این بستر بتوان به معرفی دستاوردهای پژوهشگران علمی کشور، افزایش تعاملات بین محققان و آگاهی از یافته های علمی یکدیگر، بسط دانش و اعتنا به محصولات دانش بنیان ،تقویت پیوند یافته های علمی با نیازهای دانشی جامعه و ترویج و تعمیق روحیه علمی و پژوهشی پرداخت.
دبیر اجرایی سومین دوره تجلیل از برترینهای پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی افزود:ستاد برگزاری هفته پژوهش مرکب از مدیران حوزه پژوهش و فناوری و مدیران پژوهشی برخی واحدها و پژوهشکده ها تشکیل و ماموریت یافت تا با اصلاح و تکمیل آیین نامه سال گذشته و اهداف و رسالت های جهاد و شرایط محیطی پژوهش و فناوری پژوهشگران را معرفی کند.
وی افزود: با توجه به ایفای نقش و حضور محققان جهاد دانشگاهی در 6 حوزه علمی ، فنی و مهندسی، علوم پایه ، علوم پزشکی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و هنر ، انتخاب برترین ها از تمامی این حوزه ها صورت گرفته است.
**پژوهشگران برتر
علی منتظری از گروه پزشکی پژوهشکده علوم بهداشتی
حمیدرضا پوریانفر از گروه کشاورزی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی خراسان رضوی
نجمه سادات مصطفوی از گروه علوم انسانی، اجتماعی و هنر جهاد دانشگاهی استان مرکزی
**طرحهای پژوهشی و فناورانه برتر
پژوهشگاه ابن سینا؛ طرح تولید جنین منجمد تعیین جنسیت شده گاو
پژوهشگاه رویان؛ طرح بررسی تعدادی از داروهای رایج و یا در حال انجام مراحل ثبت نسوج مصنوعی و سلولهای بنیادی با اولویت سلولهای عصبی
گروه فنی مهندسی پژوهشکده برق؛ طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکتروموتور ولتاژ متوسط VFD – مبدلهای الکتریکی؛ محمد فرزی
گروه فنی مهندسی خواجه نصیرالدین طوسی؛ طراحی و بومی سازی تستر مخابراتی
گروه کشاورزی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ برنامه جامع توسعه منابع انسانی حوزه کشاورزی از طریق فناوری اطلاعات
**گروههای پژوهشی برتر
فنی مهندسی و علوم پایه پژوهشکده تکنولوژی تولید خوزستان؛ گروه مکانیک
فنی مهندسی و علوم پایه پژوهشکده علوم پایه کاربردی؛ گروه زمینشناسی نفت
کشاورزی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی خراسان رضوی؛ گروه پژوهشی فرآوری مواد غذایی
پزشکی پژوهشکده علوم بهداشتی؛ گروه سلامت روان
علوم انسانی و مطالعات اجتماعی پژوهشکده گردشگری خراسان رضوی؛ گروه مدیریت و برنامه ریزی گردشگری
**مدیر پژوهشی برتر
سیدحسین میرحسینی، مدیر فنی مهندسی و علوم پایه جهاد دانشگاهی استان یزد
مراکز خدمات تخصصی برتر
پزشکی سازمان جهاددانشگاهی خوزستان؛ پزشکی
**بخش ویژه
فنی و مهندسی علم و صنعت؛ مهندسی فشار قوی
مرکز رشد و شرکت دانش بنیان برتر
مرکز رشد فناوری سلامت پژوهشگاه ابن سینا
شرکت دانشبنیان سل تک فارمد پژوهشگاه رویان
**نشریه برتر
پژوهشکده گیاهان دارویی؛ گیاهان دارویی
حامیان برتر پژوهش و فناوری
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب؛ مهندس عالی پور
سازمان برنامه و بودجه؛ دکتر نمکی و دکتر واعظ مهدوی
شرکت متروی شیراز؛ مهندس حاج زمانی
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ دکتر ملکزاده معاون فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،
شرکت متروی تهران؛ افشین کنعانی، معاون متروی تهران
علمی**9031**1440
خبرنگار: عادل پازیار** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me
انتهای پیام /*