خانه / دسته‌بندی نشده / آتش سوزی در تالاب نوروزلو میاندوآب

آتش سوزی در تالاب نوروزلو میاندوآبعلیرضا بقالی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: به دنبال کسب خبری مبنی بر وقوع آتش سوزی در داخل حوزه جنگلی این منطقه، ماموران در اسرع وقت به محل اعزام شدند و کار مهار آتش سوزی را آغاز کردند.
وی افزود: با توجه به شرایط موجود، اکیپ های آتش نشانی از شهرهای میاندوآب، شاهین دژ، باروق، کشاورز و بوکان نیز به محل اعزام شدند و با کمک محیط بانان و با استفاده از ابزارآلات لازم، آتش سوزی بعد از ساعاتی مهار و از خسارت های بیشتر جلوگیری شد.
وی گفت: از دقایق اولیه بروز حادثه که عصر امروز اتفاق افتاد، مسئولان محلی، بخشدار باروق و آتش نشانان در محل حضور یافتند و برای مهار آتش سوزی تلاش کردند.
وی علت آتش سوزی را عامل انسانی دانست و از همه امدادگران آتش نشانی و مسئولان حاضر در محل قدردانی کرد.
وی همچنین بیان کرد: هم اینک آتش به صورت جزیی در اطراف روستای مشیرآباد ادامه دارد اما وجود تداوم اطفا حریق، جای نگرانی نیست.
یادگار لندنیان، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب هم گفت: وزش باد شدید در منطقه کار مهار را برای آتش نشانان سخت کرده بود اما در نهایت پس از حدود 6 ساعت تلاش مستمر آتش مهار شد.
به گزارش ایرنا، آب مورد نیاز تالاب نوروزلوی میاندوآب از طریق رودخانه زرینه رود تامین می شود؛ این تالاب در سال 1391 در ردیف مناطق حفاظت شده قرار گرفت.
این منطقه یکهزار و 200 هکتار مساحت دارد و محل زیست انواع حیوانات و پرندگان کم نظیر بوده و با برخورداری از درختانی همچون گز و سرو و نیزارها از پوشش گیاهی مطلوبی برخوردار است.
شهرستان میاندوآب با بیش از 277 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
9871/3092/3072
**خبرنگار: زین العابدین شیخی ** تنظیم کننده: پیمان پاکزاد ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید