خانه / دسته‌بندی نشده / احداث موزه هنرهای معاصر تبریز در میدان آذربایجان

احداث موزه هنرهای معاصر تبریز در میدان آذربایجانبه گزارش ایرنا، علی محرمی روز دوشنبه در آئین بازدید جمعی از هنرمندان پیشکسوت از روند احداث این موزه افزود: هم اکنون این موزه دارای 12 درصد پیشرفت فیزیکی بوده و با تامین اعتبار مورد نیاز تلاش می شود تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی با بیان اینکه پروژه موزه هنرهای معاصر تبریز جزو طرح‌های ملی است، اظهار کرد: دستگاه اجرایی این طرح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و در ٤ طبقه احداث می‌شود.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآوری کرد: این موزه شامل سالن های نمایشگاه و موزه است و در این موزه آثار و تولیدات عرفا، مفاخر، مشاهیر، هنرمندان و نویسندگان نگهداری و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
محرمی ادامه داد:‌ این مجموعه روایتی از بنیان‌های فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی استان و بخشی از فرهنگ ایرانی و آذربایجانی است.
در این آئین جمعی از اساتید و هنرمندان پیشکسوت استان از جمله ‘علوی وحید’ ، ‘ پشت پناه’ ، ‘عباچی‌زاده’، ‘نامدار’، ‘وهاب‌زاده’، ‘ایمانی’، ‘صدق‌روحی’، ‘شفاعت ‌طلب’، ‘وجدنیا’،‌’مقبلی’، ‘رضازاده’ و ‘رادپور’ حضور داشتند.
خبرنگار: پرویز بابائی ** انتشار دهنده:رستگار
8023/انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید