خانه / دسته‌بندی نشده / ارائه خدمات ارزیابی شرکتهای دانش بنیان برای اولین درمنطقه آزاد انزلی

ارائه خدمات ارزیابی شرکتهای دانش بنیان برای اولین درمنطقه آزاد انزلیبه گزارش ایرنا به نقل از این روابط عمومی مدیرعامل شرکت توسعه تجارت مدیران تعالی منطقه آزاد انزلی گفت: این شرکت اولین شرکت ارزیابی شرکت های دانش بنیان در سطح مناطق آزاد کل کشور است .
دکتر روهام قلیچی اظهار داشت: این شرکت از سال 95 در این منطقه و با حمایت های بی شائبه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی فعالیت خود را آغاز کرده و برطرف کننده یکی از بحث های مهم استان گیلان در زمینه ارزیابی فعالیت شرکت های دانش بنیان می باشد .
وی در خصوص دلایل ایجاد این مرکز خدمات رسان بیان کرد : با توجه به حجم درخواست های شرکت های مستقر در استان برای اخذ مجوز شرکت دانش بنیان از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ، شرکت توسعه تجارت مدیران تعالی منطقه آزاد انزلی به منظور برطرف کردن این مسئله با اخذ مجوزهای لازم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در منطقه آزاد انزلی اقدام به ایجاد این مرکز نموده است.
دکتر قلیچی حمایت از شرکت های دانش بنیان را یکی از شاخص های شیوه نامه عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی اعلام و اجرای چنین طرحی در منطقه آزاد انزلی را جهت دست یابی به این شاخص حائز اهمیت عنوان کرد.
به گفته وی با افتتاح مرکز شکوفایی شرکتهای نوآور و دانش بنیان در این منطقه گام بلندی در حمایت و هدایت شرکتهای دانش بنیان و به ویژه تجاری سازی ایده های جدید در حوزه صنعت و حتی خدمات در چارچوب مزایا و معافیت های قانونی منطقه آزاد انزلی فرآهم شده است.
وی انعقاد تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد انزلی با صندوق شکوفایی و نوآوری ملی در راستای سرمایه گذاری خطر پذیر را در جهت توسعه و تعالی مسیر طی شده و ترسیم افق های جدید برای شرکت های فعال در منطقه بسیار مفید ارزیابی کرد .
وی با بیان این که به رغم فعالیت 62 شرکت دانش بنیان در استان گیلان همچنان نیازمند افزایش تعداد این شرکت ها هستیم خاطرنشان کرد :به همین منظور برای همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی، رویکرد شرکت ما آموزش و ترویج شاخص های مورد نظر معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به شرکت های فعال در منطقه و استان جهت تسهیل و تسریع در اخذ مجوز دانش بنیان نیز بوده است.
مدیرعامل شرکت توسعه تجارت مدیران تعالی منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: با استقرار شرکت های کار آفرین در این مرکز علاوه بر تأمین امکانات و مکان لازم برای فعالیت، سرمایه لازم نیز از سوی سازمان و صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر تضمین شده، موضوعی که در آینده اثرات مثبت خود را در مسیر شکوفایی شرکت های دانش بنیان استان بروز خواهد داد.
قلیچی ضمن اشاره به اینکه شرکت متبوع وی سی و سومین شرکت تائید شده جهت کارگزاری ارزیابی شرکتهای دانش بنیان می باشد افزود : در حال حاضر علاوه بر گیلان به عنوان کانون منطقه ای، به شرکت های علاقمند به اخذ مجوز دانش بنیان در استانهای مازندران، اردبیل و زنجان خدمات ارائه می شود و شرکت های علاقمند با پرکردن پرسشنامه های مندرج در پرتال معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، وارد فرآیندی می شوند که در پی آن کارگروه معاونت در این زمینه درخواست مزبور را بررسی کرده و در صورت تأیید آن را به شرکت های ارزیاب ارجاع می دهند و کارگزاران موظفند ظرف 30 روز ارزیابی مشاهده ای ادعاهای مطرح شده براساس شاخص های مورد نظر معاونت انجام و اعلام نتیجه نمایند.
مدیرعامل شرکت توسعه تجارت مدیران تعالی منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: شرکت دانش بنیان الزاماً یک شرکت با کارکردهای تکنولوژی های مدرن نیست بلکه شرکت هایی که براساس یک الگوی دانش بنیان اقدام به تسهیل یک فرآیند و یا ایجاد یک روش جدید و تولید ارزش بر پایه دانش می کنند می توانند مجوز فعالیت به عنوان شرکت دانش بنیان را دریافت نمایند.
هم اکنون بیش از 40 شرکت فعال بر پایه نوآوری و دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی جذب شده که شرکتهای نو پا در ابتدای فعالیت می توانند از امکانات مرکز ایجاد شده استفاده و پس از تکمیل فرآیند تجاری سازی نسبت به ایجاد مستقیم واحد های صنعتی و خدماتی اقدام نمایند و از سوی دیگر با حمایت سازمان کنسرسیوم دانش محور کاسپین منطقه آزاد انزلی متشکل از شرکت های دانش بنیان و کارآفرین در سطح منطقه در حوزه مدیریت صادرات مشغول فعالیت می باشد.
6030
6030انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید