خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار گلستان به ریاست شورای راهبردی پارک ملی گلستان منصوب شد

استاندار گلستان به ریاست شورای راهبردی پارک ملی گلستان منصوب شدبه گزارش عصر پنجشنبه ایرنا از استانداری در حکم دکتر عیسی کلانتری خطاب به سید مناف هاشمی آمده است: با توجه به برخورداری از تجارب و تخصص ارزنده جنابعالی در اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور ، بموجب این ابلاغ به عنوان ریاست شورای راهبردی پارک ملی گلستان منصوب می شوید.
امید است با استعانت از خداوند و با درایت و همکاری همه جانبه ، شرایط مطلوبی را جهت مشارکت عموم در حفاظت و بهره برداری خردمندانه از پارک ملی گلستان فراهم آورید .
پارک ملی گلستان در عرصه جغرافیایی 3 استان گلستان، خراسان شمالی و سمنان گسترده است.
به گزارش ایرنا سید مناف هاشمی 23 آذرماه امسال در آیین نکوداشت 60 سالگی پارک ملی گلستان از مدیریت یکپارچه این ذخیرگاه زیستی تحت نظر استان گلستان خبر داده بود.
پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان، منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان است، این منطقه قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که 1350 گونهٔ گیاهی و 302 گونهٔ جانوری، از جمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در حدود 900 کیلومتر مربع مساحت خود جای داده‌است و به همین دلیل از سوی یونسکو به عنوان ذخیر‌گاه زیستکره در میراث جهانی به ثبت رسیده است.
1648
تنظیم و انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید