خانه / اخبار روز / اعلام آلوده‌ترین مناطق اهواز / رکوردشکنی مراجعه به بیمارستان‌های خوزستان

اعلام آلوده‌ترین مناطق اهواز / رکوردشکنی مراجعه به بیمارستان‌های خوزستان

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: با وجود قرمز شدن ۹ شهر خوزستان، همچنان وضعیت شهر از نظر برخی از همشهریان عادی است؛ بازارها کاملا شلوغ و شهر پرترافیک است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: کادر درمان زیر بار فشار شدیدی از بیمارانی قرار گرفته‌اند که در این ترددهای بین شهری یا در مجالس و دورهمی‌های خانگی مبتلا شده‌اند و به بیمارستان‌ها مراجعه می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بار زیاد مراجعه به بیمارستان رازی اهواز موجب شده که ۵۰ تخت ICU بیمارستان گلستان را به مبتلایان به کرونا اختصاص دهیم.

وی افزود: روز دوشنبه نیز ۴۰ تخت عادی این بیمارستان را در اختیار این بیماران قرار دادیم.

ابول‌نژادیان تصریح کرد: ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) و بیمارستان سینا نیز تکمیل شده و بنابراین بیمارستان قدیم آیت‌الله طالقانی اهواز نیز برای بیماران کرونا در نظر گرفته شده است که احتمالا از روز سه‌شنبه وارد چرخه کرونا می‌شود.

وی بیان کرد: میزان مراجعه به مراکز سلامت ۱۶ ساعته بسیار زیاد است. روز دوشنبه، بیشترین تعداد مراجعه به بیمارستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز را شاهد بودیم و تعداد مراجعان به یک هزار و ۱۲۰ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه همچنان سیر بیماری صعودی است، تصریح کرد: اکنون کرونا در هوای شهر اهواز پرسه می‌زند و در خیابان‌های نادری، طالقانی و کیانپارس احتمال آلودگی بیشتر است.

ابول‌نژادیان بیان کرد: در غرب اهواز مناطق گلستان و کیانپارس به شدت آلودگی دارند. در سه چهار روز اخیر بیشرین مراجعات به مراکز درمانی از مناطق کیانپارس و گلستان بوده است. از مردم می‌خواهیم در این مناطق به دید و بازدید نروند و اگر کار اضطراری ندارند نیز به این دو منطقه نروند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: اگر مردم می‌خواهند در یک هفته آینده گرفتار بیمارستان‌ها نشوند و کنار عزیزان‌شان باشند، در خانه بمانند و تنها برای کار ضروری از منزل خارج شوند تا این وضعیت مدیریت شود و میزان مرگ و میر کاهش یابد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید