خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش وزش باد در غرب خلیج فارس و تنگه هرمز از فردا چهارشنبه

افزایش وزش باد در غرب خلیج فارس و تنگه هرمز از فردا چهارشنبهمرضیه سی سی پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با ورود این سامانه از فردا دریا نسبتا مواج خواهد بود و بروز پدیده گرد و غبار در سواحل و جزایر دور از انتظار نیست.
وی بیان داشت: فردا چهارشنبه ارتفاع موج در بخش مرکزی بین 30 تا 130 سانتی متر، غربی 50 تا 150 سانتی متر، شرقی 20 تا 100 سانتی متر و جزایر 50 تا 150 سانتی متر می رسد.
کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: باتوجه به اینکه اوج ناپایداری در محدوده دریایی استان هرمزگان در روز چهارشنبه 13 دی ماه پیش بینی شده، توصیه می شود تمهیدات لازم در خصوص ترددهای دریایی صورت پذیرد.
سی سی پور با اشاره به اینکه از نظر دمایی، دماهای کمینه روند افزایشی خواهد داشت، گفت: دمای کمینه امروز سه شنبه درشهرستان حاجی آباد 3، بستک 8، میناب 9، بندرعباس و سردشت بشاگرد 10، پارسیان 12، رودان و قشم 13، بندر خمیر و بندرلنگه 14 و کیش، لاوان، ابوموسی ، سیری و جاسک 18 درجه سلسیوس است.
وی اضافه کرد: از لحاظ بیشینه دمایی نیز در شبانه روز گذشته شهرستان رودان و میناب با 29 درجه سانتی گراد گرم ترین وحاجی آباد با 22 درجه سانتی گراد خنک ترین شهر هرمزگان است.
نوسانات دمایی بندرعباس در این مدت بین 10 تا 25 درجه سانتی گراد بوده است.
7195/ 6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده**انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید