خانه / دسته‌بندی نشده / افزون بر پنج هزار متر مربع اراضی ملی در آستارا خلع ید شد

افزون بر پنج هزار متر مربع اراضی ملی در آستارا خلع ید شدعباس آسایش روز یکشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: این اراضی در قالب 2 پرونده با همکاری دستگاه‌های انتظامی و قضایی این شهرستان و با تخریب سازه های غیر مجاز در محدوده شهر پی گیری و آزادسازی شد.
وی ادامه داد: در این رابطه 2 متهم شناسایی و به محاکم قضایی معرفی شدند.
پیش از این متخلفان در روستاهای خانه های آسیاب و سیبلی آستارا هفت هزار متر مربع از اراضی ملی را تصرف کرده بودند که با پیگیری حقوقی، سازه های غیر مجاز آنها تخریب و اراضی آزاد شد و در این رابطه هشت متخلف دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و وسعت اراضی ملی این شهرستان 40 هزار هکتار است.
32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می دهد.
جنگل های هیرکانی از منحصربه فردترین جنگل های دنیا از حوالی آستارا آغاز می شود و تا حوالی گرگان در شرق ایران ادامه می یابد .

** اهالی روستای سنی نشین مشند آستارا ویزیت رایگان شدند
فرمانده مرزبانی آستارا گفت: به مناسبت هفته وحدت، 40 نفر از روستای مرزی و سنی نشین مشند این شهرستان، از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی طرح مردم یاری مرزبانی بهره مند شدند.
سرهنگ نوذر مرادی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در مدرسه ابتدایی روستای اهل سنت مشند با ویزیت رایگان پزشک عمومی و سنجش قند و فشار خون برگزار شد.
وی اظهار کرد: پیشتر 120 نفر از مرزنشینان روستاهای بخش مرکزی آستارا از طرح مردم یاری بهره مند شده بودند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 62 روستا در غرب استان گیلان قرار دارد و با جمهوری آذربایجان، 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی **انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید