خانه / اخبار روز / انجام بیش از ۲۶ هزار متر حفاری اکتشافی توسط ایمپاسکو

انجام بیش از ۲۶ هزار متر حفاری اکتشافی توسط ایمپاسکو

به گزارش ایسنا، براساس این گزارش، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، در دو حوزه سنگ‌آهن و پلی‌متال، ۲۶ هزار و ۳۸ متر حفاری انجام داده است. ضمن اینکه در این مدت برای ۱۱ هزار و ۸۰ هکتار، نقشه زمین‌شناسی در حوزه پلی‌متال تهیه‌ شده و گردآوری و اعتبارسنجی نقشه‌های زمین‌شناسی و همچنین برداشت مغناطیس‌سنجی در حوزه‌های پلی متال و سنگ‌آهن، از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط ایمپاسکو در مدت مذکور است.

همچنین این شرکت در شش ماهه نخست امسال، شش فقره پروانه اکتشاف در حوزه‌های سنگ‌آهن و پلی متال در استان‌های کرمان و اصفهان و نیز گواهی کشف به نام معدن سرب چاه خربزه (با ذخیره ۱۱۰ هزار تن ماده معدنی سرب و روی) را دریافت کرد.

راه‌اندازی سامانه پژوهش و بومی‌سازی ایمپاسکو

در راستای ارتقا و هدفمندسازی فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه بومی‌سازی در ستاد و مجتمع‌های زیرمجموعه ایمپاسکو و اطلاع مطلوب‌تر از نیازها و توانمندی‌های بومی‌سازی و برای دریافت و حمایت از ایده‌های کاربردی در زمینه موضوع فعالیت‌های شرکت، سامانه پژوهش و بومی‌سازی شرکت به آدرس rtl.impasco.gov.ir راه‌اندازی شده است.

از جمله اقدامات پژوهشی انجام شده در نیمه نخست امسال، انعقاد ۹ قرارداد پژوهشی به مبلغ ۲۶ میلیارد ریال با دانشگاه‌های کشور و بررسی ۲۵ عنوان پژوهشی و بیش از ۴۰ پروپوزال در واحد پژوهش و کمیته‌های فنی طرح‌های تحقیقاتی است. همچنین، در راستای نقشه راه پژوهش شرکت، در موضوع توسعه محصولات جدید با ارزش افزوده بالا، گزارش‌های اولیه در خصوص بیسموت، تنگستن و لیتیوم تهیه و ارائه ‌شده است.

علاوه براین در نیمه نخست امسال، شش عنوان تحقیقاتی در سامانه ساتع (سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری) فراخوان شده که تاکنون در مورد سه عنوان با توجه به پروپوزال‌های دریافتی، تصمیم‌گیری شده است. یک تفاهم‌نامه جدید با دانشگاه نیز در نیمه نخست امسال منعقد شده که در مجموع، تاکنون ۱۵ تفاهم‌نامه در بخش پژوهش انجام شده است.

آمار تولید مجتمع‌های تابعه ایمپاسکو

در نیمه نخست سال جاری، ۱۶۰ هزار و ۷۱۶ تن مواد معدنی از معدن سرب و روی انگوران استخراج شده است که از این میزان، ۸۸ هزار و ۷۲۰ تن از معدن روباز، ۶۲ هزار و ۴۷۴ تن از معادن زیرزمینی انگوران و ۹ هزار و ۵۲۲ تن نیز تراورتن بوده است.

در این مدت، میزان استخراج کانسنگ طلای مورد بهره‌برداری از معدن زرشوران ۷۹۹ هزار و ۵۴۴ تن و از معدن موته نیز یک هزار و ۹۲۰ تن بوده است. همچنین از معدن سنگ‌آهک پیر بکران نیز ۲۶۰ هزار و ۳۵۱ تن ماده معدنی استخراج ‌شده است.

در مدت یادشده، میزان تولید “خاک روی ملوند” ۱۵ هزار و ۶۰۵ تن، “کک‌سازی زرند” ۳۵هزار و ۱۹۹ تن، “شمش طلای موته” ۱۶۲ کیلوگرم، “پودر خشک آنتیموان سیستان و بلوچستان” پنج هزار و ۴۶۷ کیلوگرم، “نفلیت سینیت” ۲۶۴۰ تن و مجتمع فسفات اسفوردی ۳۷ هزار و ۳۴۹ تن کنسانتره فسفات و ۲۴ هزار و ۹۰۱ تن کنسانتره آهن بود.

همچنین در شش ماهه ابتدایی امسال، ۱۱ هزار و ۳۶۴ تن فروکروم در مجتمع فروکروم جغتای و ۳۱۵۰ تن کنسانتره سرب در مجتمع سرب نخلک تولید شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید