خانه / دسته‌بندی نشده / اولین کلینیک پاپزشکی کشور راه اندازی شد

اولین کلینیک پاپزشکی کشور راه اندازی شددکتر رضا قلم قاش روز پنجشنبه در نشست خبری راه اندازی اولین کلینیک پاپزشکی در کشور، افزود: عمده تمرکز ما در این مجموعه برروی بیماران دیابتی است.
وی ادامه داد که فعالیت اینگونه مراکز در برخی از کشورهای دنیا متداول بوده و قدمت خیلی طولانی دارد که کلینیک پاپزشکی به صورت رسمی به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شده است.
مدیر گروه پاپزشکی کلینیک دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم به راه اندازی سامانه پیامکی به شماره 02143682 برای دریافت نوبت دراین مجموعه اشاره کرد وگفت:غربالگری رایگان دیابت تا پایان دهه فجر امسال در این مجموعه انجام می شود.
وی به صدور شناسنامه پا اشاره کرد و گفت: افراد از لحاظ موضوعاتی مانند وضعیت عروق پا، اعصاب محیطی، استخوان و عضلات پا مورد بررسی قرار می گیرند و سپس برای آنان شناسنامه پا صادر می شود.
قلم قاش، ارائه خدمات درمانی و پیشگیرانه به بیماران دیابتی از مهمترین اهداف این کلینیک اعلام کرد و گفت: پیشگیری از مشکلات پا، اصلاح اختلالات این عضو بدن و درمان بیماری پا از مهمترین اقدامات این کلینیک است.
وی با اشاره به اینکه 10 تا 12 درصد بیماران دیابتی حداقل یکبار زخم پای دیابتی را تجربه کرده اند، گفت: زخم پای دیابتی 3 تا 5 سال از عمر این افراد را کم می کند.
مدیرگروه پاپزشکی کلینیک دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، زخم پا را اولین عامل مرگ و میر عفونی بیماران دیابتی اعلام کرد و گفت:هزینه سالانه درمان زخم پای دیابتی بین 3 تا 5 هزار دلار است.
قلم قاش به بیماران دیابتی توصیه کرد که مشکل پا را جدی بگیرند و در صورت مشاهده آنها حتما به کلینیک های تخصصی مراجعه کنند تا نسبت به برطرف شدن مشکل، اقدامات لازم انجام گیرد.
علمی ** 1201 **1440
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید