خانه / دسته‌بندی نشده / اولین کلینیک پزشکی فرد محور در کشور افتتاح شد

اولین کلینیک پزشکی فرد محور در کشور افتتاح شدبه گزارش ایرنا از پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی- ابن سینا، دکتر سعیدرضا غفاری، عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا با بیان این که در یک گام رو به جلو اولین کلینیک پزشکی فرد محور را در کشور راه اندازی و افتتاح کردیم، گفت: این کلینیک یک مجموعه چند تخصصی است که در حال حاضر با محوریت درمان ناباروری، سرطان و فارماکوژنتیک فعالیت های خود را آغاز کرده است.
وی با بیان این که این کلینیک حاصل همکاری فناوری نسل جدید تعیین توالی مرکز تحقیقات نسل امید و بخش های مختلف مرکز درمان ابن سینا است، افزود: روش درمان به شیوه فرد محور به گونه ای است که برای هر تجویز درمان و دارو، ابتدا بررسی های ژنتیکی بر روی هر فرد به صورت جداگانه صورت می گیرد.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا تاکید کرد: تفاوت این روش با روش های موجود، این است که بدون در نظر گرفتن وضعیت اختصاصی و ژنتیکی فرد درمان آغاز نمی شود این رویکرد در دنیا بسیار جدید است و در ایران نیز چنین رویکردی به صورت متمرکز و ضابطه مند تاکنون وجود نداشته است.
وی ادامه داد: در این روش، درمان ها به صورت اختصاصی و براساس دستورالعمل های نوین برای هر فرد به کار می روند.
غفاری خاطرنشان کرد: این روش در عرصه های مختلف از جمله درمان ناباروری، درمان سرطان و عوارض داروهای روانپزشکی، بیهوشی و عفونی استفاده می شود.
وی در تشریح این که استفاده از این روش برای چه افراد توصیه می شود، گفت: در حال حاضر روش درمان از طریق پزشکی فرد محور برای افرادی کاربرد دارد که درمان های موجود برایشان پاسخ نداده یا اینکه دچار عوارض دارویی شده اند، بیماری های بسیار خطرناکی دارند یا به بیماری هایی مبتلا هستند که در دنیا روش های ثابت شده درمان فرد محور برای آنها گزارش شده باشد.
علمی 1201 *
تنظیم کننده: عبدالکریم جبارپور*انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید