خانه / اخبار روز / با تورهای گردشگری غیرمجاز برخورد جدی خواهدشد

با تورهای گردشگری غیرمجاز برخورد جدی خواهدشد

آرمان وطن‌دوست در جلسه برنامه‌ریزی برای جلوگیری از فعالیت تورها و خانه‌های مسافر غیر مجاز اظهار کرد: نباید اجرای قانون فقط برای دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز اقامتی و پذیرایی دارای مجوز باشد بلکه باید به دنبال برخورد با افرادی بود که بصورت غیر مجاز در این زمینه‌ها فعالیت دارند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به برگزاری تورهای غیرمجاز بصورت گروهی در سطح استان عنوان کرد: این معاونت با جدیت با افراد متخلف در این حوزه برخورد خواهد کرد و از تمامی دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در این خصوص درخواست همکاری دارد.

وی افزود: دفاتر خدمات مسافرتی، هتل‌ها، بوم گردی‌ها و سایر تاسیسات گردشگری که از این اداره کل دارای مجوز هستند با تمام توان در اجرای قوانین و مقررات جاری و دستورالعمل‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا تلاش کرده‌اند باید به منظور جلوگیری از ضایع شدن بیشتر حق این تاسیسات، به آسانی به تورها و خانه های غیر مجاز اجازه فعالیت داده نشود.

وطن‌دوست به اقدام بسیار مناسب دادستانی شهرستان‌های بانه و مریوان در برخورد با خانه‌های غیر مجاز در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ضرر و زیان ناشی از ویروس کرونا که تاسیسات گردشگری استان متحمل شده‌اند موجب بروز بیکاری، عقب‌ماندگی صنعت گردشگری و هتلداری دراستان شده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان یکی از عوامل تخریب طبیعت، شیوع ویروس کرونا، بیکاری در تاسیسات گردشگری دارای مجوز، فعالیت تورها و خانه‌های غیر مجاز برشمرد و خاطرنشان کرد: نقاط و مسیرهایی تورهای غیر مجاز در استان شناسایی شده‌اند که با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط تمامی این نقاط در موعد مقرر بررسی و با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

مصطفی هدایت‌ مظهری به تلاش چندین ساله این جامعه برای جلوگیری از فعالیت خانه‌های غیر مجاز اشاره کرد و گفت: اکثر اماکن اقامتی غیرمجاز دارای استاندارد لازم نبوده و هیچ قانون حمایتی هم از مسافرانی که در آنها اقامت داشته باشند وجود ندارد.

نایب رئیس جامعه هتلداران کردستان افزود: تبعات اجاره منزل بدون هیچ نظارت و رعایت دستورالعملی علاوه بر زیان اقتصادی در بحث ایجاد نامنی در حوزه فرهنگ نیز تاثیر گذار است.

هوشنگ جواهری با اشاره به ضرر و زیان ناشی از ویروس کرونا به دفاترخدمات مسافرتی استان ادامە داد: دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز در قبال سلامت و امنیت مسافران و گردشگران پاسخگو و مسئول هستند اما تورهای غیر مجاز هیچ پشتوانه‌ای برای جبران خسارت مسافران ندارند.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات‌ مسافرتی و گردشگری کردستان گفت کانون‌هایی برای تور گردانی بصورت غیر مجاز در سطح کشور و استان در حال شکل‌گیری است و این کانون‌ها در فضای مجازی تبلیغات، برنامه ها و تورهای خود را برای جذب مشتری نشر می دهند.

انتهای پیام
‎ 
 

دیدگاهتان را بنویسید