خانه / دسته‌بندی نشده / برج دوم فناوری امیرکبیر راه اندازی می شود

برج دوم فناوری امیرکبیر راه اندازی می شودبه گزارش ایرنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین حسینی تودشکی در مراسمی که به مناسبت معارفه وی در این دانشگاه برگزار شد، در خصوص برنامه های حوزه پژوهشی دانشگاه گفت: در ابتدای کار برنامه هایی را شروع کرده ام و قرار است با همکاری اساتید و اعضای دانشگاه آنها را اجرایی کنیم.
وی با بیان اینکه اگر لازم باشد برنامه ها را بازنگری می کنیم، افزود: در حقیقت در راستای اهداف اصلی دانشگاه برنامه ها را پیش می بریم.
حسینی با بیان این که تصورم این است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر از لحاظ پژوهش در وضعیت خوبی قرار دارد، خاطرنشان کرد: البته لازم است از نظر کمی شرایط را بهتر کنیم تا میزان ارجاعات هم افزایش یابد.
وی با تاکید بر انجام پژوهش های هدفمند گفت: باید با پژوهش هایی که در دانشگاه انجام می گیرد بتوانیم خروجی آن را به صورت معنادار و مفید به جامعه معرفی کنیم و از خروجی آن در انتشارات بهره ببریم.
به گفته معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در جامعه ما مشکلاتی از جمله نبود ارتباط میان دانشگاه و صنعت مطرح است به همین دلیل کار ما سخت می شود؛ به همین منظور باید برنامه هایی در این راستا پیاده سازی کنیم تا خروجی دانشگاه بیشتر شود و صنعت به دانشگاه اعتماد بیشتری کند.
وی با بیان این که در این صورت صنایع به دانشگاه ها اعتماد پیدا می کند و از سوی دیگر پژوهش های دانشگاهی به بخش های صنعتی وارد می شوند، ادامه داد: بنا داریم روی گرنت پژوهشی سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم زیرا باعث رفع مشکلات دانشجویان خواهد شد و پروژه های تجربی بیشتر می شود.
وی گفت: وقتی کار تجربی انجام می شود، کیفیت ارجاعات بالا می رود و خروجی معنادارتری هم برای صنعت و مردم خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در حوزه پسا دکتری فعالیت هایی شروع شده است، افزود: همچنین تعداد شرکت های دانش بنیان واحدهای فناور و شتابدهنده ها در دانشگاه افزایش یافته بنابراین قصد داریم برج دوم فناوری دانشگاه را راه اندازی کنیم.
وی ادامه داد: قرار است با حمایت های مالی دانشگاه برج دوم فناوری را در خیابان ولیعصر تا 6الی 9 ماه آِینده راه اندازی کنیم؛ برج شماره دو پتانسیل خوبی برای شرکت ها دارد.
وی گفت: این برج فناوری می تواند زمینه ای برای استقرار شرکت ها و واحدهای تحقیق و توسعه باشد .
حسینی با اشاره به واحد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در کیش اظهار کرد: برنامه هایی برای این واحد داریم تا از ظرفیت بین المللی آن بهره ببریم.
وی افزود: ایجاد کارگاه های تخصصی بین صنعت و دانشگاه و بهره گیری از پتانسیل های آموزشی و بین المللی برای جذب صنعت، زمینه ساز ارتقای دانش فنی افراد حاضر در صنعت می شود که جزو برنامه های ما محسوب می شوند. این موضوع باعث کسب درامد شده و از سوی دیگر ارتباطات صنعتی با داخل دانشگاه را ایجاد می کند.
وی در خصوص پژوهشکده های دانشگاه گفت: اگر پژوهشکده ها را نزدیک به پردیس ها کنیم و نزدیک تر با بدنه دانشگاه فعالیت کنند و بیگانگی وجود نداشته باشد؛ از پتاسیل ها استفاده می شود؛ تغییرات در این بخش تا دوماه اینده اتفاق می افتد.
علمی**9157**
دریافت کننده: منصوره شوشتری* انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
ttps://telegram.meانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید