خانه / اخبار روز / بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان سمنان برگزار شد

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان سمنان برگزار شد

حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در بیست و دومین جشنواره خیّرین مدرسه ساز استان سمنان اظهار کرد: بسیاری از افراد در جامعه ما تمکن مالی دارند اما همگی از بینش عمیق و بزرگ برای حضور در امر مدرسه سازی و مشارکت جمعی برخوردار نیستند؛ خیّرین مدرسه ساز در واقع با نیت خدا پسندانه خود نمونه بارز و زیبای مشارکت جمعی را به نمایش گذاشتند که قابل تقدیر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: خیّرین مدرسه ساز به رغم تَمکن مالی، از بینش عمیق، ارزشمند و ستودنی برای این امر خدا پسندانه برخوردارند.
وی افزود: جدای از این کسانی هم هستند که علی رغم نداشتن تمکن مالی، عشق و علاقه زیادی دارند تا با هر توان مالی، در این امر مقدس شریک باشند و به همین واسطه پویش هایی در نظر گرفته شد تا تمامی آحاد جامعه بتوانند با هر تمکن مالی در امر خیر مدرس سازی سهیم شوند.
خجسته پور ابراز امیدواری کرد: با گسترش این گونه پویش ها، تمامی مردم ایران اسلامی در امر خدا پسندانه مدرسه سازی مشارکت پیدا کرده و همه ملت به این امر مقدس ورود کنند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان و فرزندان ما به واسطه کرونا، از مدارس دور شده و به همین دلیل جایگاه مدرسه بیش از پیش نمایان شد، بیان کرد: مدرسه تنها کلاس درس و آموزش نیست؛ عدم حضور در مدرسه، فضای تردد مابین منزل و مدرسه و فضای تعاملی با جامعه خسارت های زیادی را بر دانش آموزان و فرزندان ما وارد می سازد.
معاون استاندار سمنان تصریح کرد: در این فرصت تعطیلی مدارس، بازدیدهایی به منظور بازبینی و بررسی مشکلات و رفع و بهبود نواقص و ساخت مدارس جدید در دستور کار قرار گرفت.
وی تاکید کرد: در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مدارس و نیاز دانش آموزان برای استفاده از فضای مجازی و دریافت محتواهای درسی، خیّرین در بحث تهیه لوازم کمک آموزشی و ابزار آموزشی نیز خوش درخشیدند که جای تقدیر و تشکر دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در پایان اظهار کرد: انشالله دوران غُربت برای دانش آموزان، اولیاء، مربیان و معلمان که با شیوع کرونا شکل گرفته، با ریشه کنی این بیماری پایان یافته و بار دیگر صدای خنده و شادی دانش آموزان و فرزندانمان را در مدارس بشنویم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید