خانه / دسته‌بندی نشده / بیماری 60 درصد از مبتلایان به صرع با دارو کنترل می‌شود

بیماری 60 درصد از مبتلایان به صرع با دارو کنترل می‌شودبه گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا، سید سهراب هاشمی فشارکی در آستانه برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی صرع اظهارداشت: برای اولین بار در ایران شاخه ILAE ایران عهده‌دار برگزاری این کنگره سالیانه شده است.
وی افزود: ILAE یک سازمان بین المللی است که اخیرا ایران به عضویت آن در آمده است؛ مهمانانی از کشورهای کانادا، برزیل و آمریکا در این کنگره حضور خواهند داشت و جدیدترین دستاوردها و مطالب علمی در حوزه صرع توسط اساتید داخلی و خارجی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.
این درمانگر صرع گفت: در چهاردهمین کنگره بین المللی صرع سه کارگاه نوار مغزی، رادیولوژی صرع و نورو سایکوژی برگزار و جدیدترین مباحث در این حوزه‌ها ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه صرع یکی از قدیمی‌ترین بیماری‌ها در ایران و جهان به شمار می‌رود، گفت: با تولید داروهای ضد صرع انقلاب بزرگی در زمینه کنترل بیماری صرع در دنیا به وجود آمد و در حال حاضر 50 تا 60 درصد بیماران مصروع از طریق دارو بیماری شان کنترل می‌شود.
هاشمی فشارکی با بیان اینکه تعداد کمی از بیماران هستند که پس از قطع دارو مشکل آنها باز نمی‌گردد، گفت: در برخی از بیماران علیرغم مصرف دارو، حمله‌های صرع ادامه می یابد که تعداد قابل توجهی از این افراد قابل عمل جراحی هستند.
متخصص مغز و اعصاب اضافه کرد: در 40 درصد بیماران، درمان و کنترل بیماری‌ از طریق دارو انجام نمی‌شود که می‌توان از طریق جراحی به آنها کمک کرد؛ بر همین اساس طی 10 سال گذشته در ایران حدود 400 مورد جراحی در این زمینه انجام گرفته که نتایج بی‌نظیری به همراه داشته و تشنج های این بیماران بسیار اندک شده است.
مسئول کمیته کارگاه‌های چهاردهمین کنگره صرع با بیان این که طبق آمار سازمان بهداشت جهانی یک درصد مردم دنیا مبتلا به بیماری صرع هستند، گفت: بر اساس تخمین‌ها این رقم در ایران حدود 800 هزار نفر بوده که 300 هزار مورد آنها برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.
متخصص مغز و اعصاب عنوان کرد: بیماران مصروع در صورت عدم کنترل بیماری‌شان در ازدواج ،تحصیل، فعالیت‌های اجتماعی و … دچار مشکل خواهند شد بنابراین توجه به درمان آنها مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است.
چهاردهمین کنگره بین المللی صرع 4 تا6 بهمن در سالن همایش های بیمارستان میلاد اصفهان برگزار می شود.
علمی**9031**
تنظیم: عادل پازیار ** انتشار:محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید