خانه / دسته‌بندی نشده / ترکیب حرکات یوگا و ایروبیک خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد

ترکیب حرکات یوگا و ایروبیک خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهدبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، ‘سونل تانارار’ نویسنده این مطالعه و دکتر ‘نارش سنان’ از بیمارستان فوق تخصص فوق تخصص Hridaya Ganesha Sunil در جیپور هند، گفتند: انجام ترکیبی ورزش یوگا و ایروبیک باعث کاهش استرس روانی، جسمی و عروقی می شود و می تواند به کاهش مرگ و میر و بیماری های قلبی عروقی منجر شود.
محققان در این مطالعه 750 فرد چاق مبتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع دو را در هند مورد بررسی قرار دادند. آنها این افراد را به سه گروه تقسیم کردند؛ یک گروه متشکل از 225 بیمار تنها ورزش ایروبیک انجام دادند، گروه دوم 240 نفره تنها ورزش یوگا و بقیه 285 فرد مورد بررسی هر دو ورزش را انجام دادند.
نتایج این مطالعه بهبودهایی را در عوامل خطرساز ابتلا به بیماری قلبی و عروقی در افراد هر سه گروه نشان داد.
این مطالعه نشان داد که میزان کاهش فشار خون در افرادی که تنها ورزش ایروبیک انجام می دادند، مشابه افرادی بود که تنها یوگا انجام داده بودند.
همچنین بهبود سطح کلسترول کلی، تری گلیسیرید و کلسترول بد LDL در افراد این دو گروه مشابه بود. وزن و محیط دور کمر افراد این دو گروه نیز به اندازه هم کاهش یافته بود.
اما محققان متذکر شدند که کاهش این اندازه ها در بیمارانی که هر دو ورزش یوگا و ایروبیک را با هم انجام داده بودند بیشتر از افراد دو گروه دیگر بود. همچنین در عملکرد قلبی و توان ورزشی افرادی که هر دو ورزش یوگا و ایروبیک را با هم انجام داده بودند، بهبودهای قابل ملاحظه ای مشاهده شد.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان* انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید