خانه / دسته‌بندی نشده / تلاش مالزی برای کاهش 40 درصدی انتشار کربن تا سال 2020

تلاش مالزی برای کاهش 40 درصدی انتشار کربن تا سال 2020به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی گفت که انتشار کربن در کشور مالزی تا سال 2015 در مقایسه با سال 2005میلادی 33 درصد کاهش یافته بود.
وی در نشست بین المللی گفتگوی جوانان که در مرکز تجارت جهانی پوترا در شهر کوالالامپور در حالی برگزاری است، با اشاره به اینکه مالزی به نحو مطلوبی در مسیر درست قرار دارد، تصریح کرد: مالزی مصمم است تا سال 2030 نیز 45 درصد از کربن را کاهش داده و تا سال 2050 نیز به طور کامل به حذف کربن دست یافته باشد.
در این برنامه که به طور مستقیم از شبکه 3 تلویزیون مالزی پخش می شد،’نجیب تون رزاق’ تاکید کرد که دیگر نمی توانیم منتظر کشورهای دیگر در غرب بمانیم تا برای تغییرات جوی اقدامی انجام دهند.
به گفته وی، اقدامات و سیاست های گوناگونی برای تمرکز بر رشد فناوری های سبز و حمایت از پایداری در برنامه های نهم، دهم و یازدهم مالزی از سال 2006 تا 2020 اتخاذ شده است.
وی همچنین افزود که این قبیل اقدامات و سیاست گذاری ها شامل ارتقاء رشد فناوری های سبز، پذیرش مصرف پایدار و اعمال تولیدی، حفظ منابع طبیعی و ایجاد مقاومت برابر تغییرات جوی و بلایایی طبیعی است.
‘نجیب تون رزاق’ در بخشی دیگری از سخنان خود با واقعی خواندن تعهدات مالزی در قبال بهبود وضعیت تغییرات اقلیمی تصریح کرد که دولت مزایای سیاسی کوتاه مدت را بر منافع ملی اولویت نمی دهد.
نخست وزیر مالزی همچنین در خصوص مسائل امنیت سایبری نیز تصریح کرد: تخمین زده شده است که در پایان هر روز، به طور تقریبی یک میلیون بدافزار جدید ایجاد و 30 هزار سایت هک می شوند.
وی تاکید کرد که اقدامات و برنامه های گوناگونی از جمله ‘آگاهی امنیت سایبری برای همه’ در نظر گرفته شده که هدف از آن آموزش عموم به منظور استفاده مطلوب از فناوری های آنلاین و ایجاد توافق با کشورهای دیگر برای همکاری و مشارکت در سیاست گذاریهای فضای سایبری است.
نخست وزیر مالزی در ادامه بیان کرد: از آنجایی که بخش زیادی از زندگی، تجارت و تعاملات با یکدیگر در فضای مجازی رخ می دهد، دولت تعهد جدی در قبال جوانان دارد.
این روزها مالزی که در آستانه چهاردهمین انتخابات سراسری قرار دارد، شاهد نشست های متعدد انتخاباتی است.
شبد**آساق**241**1599**1379
انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید