خانه / اخبار روز / توقف ۴۹۰ دستگاه کامیون در پایانه مرزی تمرچین

توقف ۴۹۰ دستگاه کامیون در پایانه مرزی تمرچین

ارسلان شکری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه شیوع کرونا در کشور خیلی از موارد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را تحت تاثیر قرار داد که در این بین متاسفانه مرزهای کشور نیز مستثنی نیست، افزود:  از بین ۶ مرز رسمی آذربایجان غربی، فقط در مرز تمرچین تردد وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۹۰ دستگاه کامیون در مجتمع های خدماتی رفاهی وحدت، مروارید و مسیر منتهی به مرز جهت خروج از کشور متوقف هستند که از این تعداد کامیون های موجود، ۳۱۲ دستگاه تخلیه در مرز و ۱۷۸ دستگاه کامیون های ترانزیتی و حمل یکسره را شامل می شود.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان در خصوص آمار ورودی وخروجی از مرز تمرچین اظهار کرد: روز گذشته ۳۰ دستگاه خروجی و ۳۰ دستگاه ورودی در مرز تمرچین ثبت شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه محموله ترانزیت ها اغلب شامل خودرو و سوخت است، افزود: با هماهنگی های انجام شده با سایر استان ها اعزام ناوگان بین المللی و ترانزیتی بدون هماهنگی به آذربایجان غربی متوقف شده است تا با اعمال مدیریت بهینه در ترخیص این ناوگان تهدیدی از نظر بهداشتی متوجه رانندگان نباشد.

شکری یادآورشد: برای تردد کامیونهای کشورهای همسایه از مسیر مرزهای آذربایجان غربی مشکلی نیست بطور مثال کامیونهای ترکیه مانده در ایران یا کشورهای ثالث می‌توانند از طریق مرزهای ما به کشور خود برگردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید