خانه / دسته‌بندی نشده / تیم دانشگاه آزاد بوشهر صدرنشین مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین

تیم دانشگاه آزاد بوشهر صدرنشین مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشینبه گزارش گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون‌سرنشین امروز با حضور دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر اسماعیل قادری فر مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیر سرتیپ دوم خلبان نیک‌بخش حبیبی رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی هوایی ارتش و جمعی دیگر از مسئولان، کارشناسان و متخصصان این حوزه برگزار شد.
در این دوره از مسابقات، تیم متین از دانشگاه آزاد بوشهر رتبه اول همچنین تیم کلیاک متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف رتبه دوم و تیم رهام از دانشگاه آزاد خمینی شهر موفق به کسب رتبه سوم شدند.
بنا بر این گزارش چهارمین دوره مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون‌سرنشین توسط پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی برگزار شد.
این مسابقات که تیر سال 95 با حضور بیش از 30 تیم از نقاط مختلف کشور آغاز شده بود، شهریور سال 96 با انجام آزمون‌های پروازی و با حضور 8 تیم که موفق به پایان فرآیند ساخت و سنجش پرنده خود شده بودند به پایان رسید.
آزمون‌های پروازی چهارمین دوره مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون‌سرنشین در بازه زمانی 14 تل 17 شهریور 96 در فرودگاه شهرستان کلاله از توابع استان گلستان، با حضور تیم‌های شرکت‌کننده و داورانی از دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه مالک اشتر و شرکت صنایع هوایی قدس برگزار شد.
نتایج این مسابقات بر اساس مطالعه دقیق گزارش تحلیلی ارسالی تیم ها پس از مرحله پروازی، فیلم پرواز و مستندات روز آزمون و ارزیابی تیم علمی از نحوه عملکرد تیم در حین اجرای مأموریت مشخص شده است.
در حاشیه مراسم اختتامیه، نمایشگاهی یک‌روزه از دستاوردهای نهایی این دوره با نمایش برخی از پرنده‌های ساخته شده تیم‌های شرکت‌کننده و با حضور تیم‌های برتر این دوره از مسابقات برپا شد.
علمی**9157
تنظیم: منصوره شوشتری*hانتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید