خانه / اخبار روز / جریمه 77 نانوایی به علت کم‌فروشی و گران‌فروشی

جریمه 77 نانوایی به علت کم‌فروشی و گران‌فروشی

 رامین صادقی در جلسه کارگروه آرد و نان مرکز استان با اعلام این خبر افزود: طی فروردین‌ماه سال جاری هزار و 50 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی شهرستان اردبیل توسط اکیپ بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت مرکز استان انجام‌گرفته است.

وی با بیان اینکه تشدید بازرسی از نانوایی‌ها به‌منظور کنترل توزیع و مصرف آرد و کیفیت پخت نان همچنان با شدت بیشتر ادامه دارد، افزود: هیچ مشکل و کمبودی در تأمین آرد وجود ندارد و در صورت نیاز، آرد مازاد بر مصرف در ماه مبارک رمضان تأمین و برای ارائه خدمات به واحدهای پخت نان تزریق خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه نان به‌عنوان بخش اصلی سبد غذایی مردم به شمار می‌رود، گفت: بهبود کیفیت پخت نان مورد انتظار مردم است و در این راستا نظارت و بازرسی مستمر از طریق بازرسین سازمان صمت بر عملکرد نانوایی‌های سطح استان انجام می‌شود.

صادقی با بیان اینکه واحدهای نانوایی موظف‌اند بر اساس ساعات پخت نان که از طرف اتحادیه نانوایان به آنها اعلام شده نسبت به پخت نان اقدام و با بازرسان همکاری لازم را داشته باشند، افزود: باید با آرد اختصاص‌یافته به هر نانوایی نان پخت شود و با متخلفان عرضه خارج از شبکه برخورد جدی خواهد شد.

این مسئول از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی از واحدهای صنفی یا نانوایان از طریق سامانه ارتباطی 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه اطلاع دهند تا دراسرع‌وقت به موضوع رسیدگی شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید