خانه / دسته‌بندی نشده / جکوزی خطر ناباروری مردان را افزایش می‌دهد

جکوزی خطر ناباروری مردان را افزایش می‌دهدناصر امیرجنتی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: همچنین افرادی که در شغل ‌های در معرض گرما مانند نانوایی، جوشکاری و رانندگی طولانی مدت فعال هستند، خطر ناباروری در آنان افزایش می یابد.
این متخصص اورولوژی به مضرات امواج الکترومغناطیسی مانند تلفن همراه و وای فای (WIFI) اشاره کرد و گفت: استفاده از این وسایل نیز سبب اختلال عملکرد اسپرم شده و می تواند باعث ناباروری مردان شود.
وی با اشاره به اینکه قرار گرفتن طولانی مدت و مداوم در معرض اینگونه اشعه ها مشکلات را برای سلامتی فرد ایجاد می کند، بیان کرد: مدت زمان استفاده از این وسایل و ابزار در ایجاد آسیب نقش مهمی دارد و هرچه از آنها بیشتر استفاده شود، صدمه و عوارض بیشتری بر توان باروری اثر می گذارد.
امیر جنتی به مردم توصیه کرد که در هنگام خواب، تلفن همراه را در نزدیکی خود قرار ندهند و وای فای اینترنت را حتما خاموش کنند تا از آسیب های ناشی از آنها در امان باشند.
وی گفت: برخی افراد مبتلا به کاهش اسپرم، می توانند با درمان طبی صاحب فرزند شوند، اما اگر این افراد در معرض اینگونه تشعشات بطور ممتد قرار گیرند ممکن است به درمان های ساده جواب نداده و نیاز به روش های کمک باروری شوند.
وی در ادامه به نقش غذاهای آماده در افزایش ناباروری اشاره کرد و به مردم توصیه کرد که در صورت امکان از مصرف غذاهای آماده پرهیز کنند تا دچار عوارض و صدمات ناشی از آنها نشوند.
جنتی برلزوم اصلاح سبک زندگی اشاره کرد و گفت: براثر تغییر سبک زندگی مردم به مصرف غذاهای آماده روی آوردند که این کار آسیب های متعددی را برای آنان دارد.
رئیس کلینیک مردان مرکزفوق تخصصی درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا به مردم توصیه کرد که میوه و سبزیجات بیشتر مصرف کنند. این مواد سرشار از آنتی اکسیدان، املاح معدنی و عناصری هستند که در روند اسپرم سازی کمک کننده خواهند بود.
علمی ** 1201 **1569
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور ** انتشار: علی حبیبیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید