خانه / دسته‌بندی نشده / دانشگاه آریزونا: آزمایش های اتمی جان صدها هزار آمریکایی را گرفته است

دانشگاه آریزونا: آزمایش های اتمی جان صدها هزار آمریکایی را گرفته استبه گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه دیلی میل به تازگی با انتشار گزارشی خبر داد که دولت آمریکا در اوائل دهه 50 قرن بیستم میلادی و در گرماگرم جنگ سرد برای بالا بردن توانمندی هسته ای خود؛ ده ها آزمایش اتمی در صحرای نوادا انجام داد که امواج رادیواکتیو ناشی از این انفجارها آب و خاک و بالتبع مواد غذایی میلیون ها آمریکایی را آلوده کرد. جان باختن 395 تا 695 هزار نفر از جمله تبعات احتمالی این انفجارها می باشد.
در گزارش دانشگاه آریزونا، این تلفات با آمار جان باختگان بمباران های اتمی هیروشیما و ناگازاکی مقایسه شده است. از سال 1963 ( 1342) به بعد، آمریکا بمب های اتمی خود را زیر زمین آزمایش کرد ولی تا آن زمان انفجار حدود 100 بمب هسته ای جو زمین را آلوده کرده بود.
در این تحقیقات مشخص شده است که آلودگی های رادیواکتیو منحصر به ایالت نوادا نبود و سراسر خاک آمریکا را در بر گرفت.
به گزارش ایرنا، دولت هری ترومن در تابستان سال 1945 با پرتاب دو بمب اتمی بر شهرهای هیروشیما و ناگازاکی ژاپن موجب جان باختن بیش از 226 هزار نفر و نابودی بخش وسیعی از این دو شهر شد. این بمباران اتمی گرچه ژاپن را وادار به تسلیم کرد ولی آلودگی های رادیواکتیو ناشی از آن مدتها گریبانگیر ژاپنی ها بود.
اروپام**3092**
ترجمه: سیّد منصور جاوید**ناشر: مدنی

برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNwانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

ارزان تور

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و ارزان قیمت تور استانبول بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *