خانه / اخبار روز / دومین تونل بزرگ استان اصفهان، با سرعت در حال تکمیل است

دومین تونل بزرگ استان اصفهان، با سرعت در حال تکمیل است

شهرام عباسی در خصوص روند اجرایی عملیات پروژه تونل خوانسار، اظهار کرد: پروژه حفاری و احداث تونل خوانسار یکی از پروژه‌های شاخص راهسازی این اداره کل است که ارتباط بین شهرستان خوانسار با شهرستان بوئین میاندشت را با توجه به راه صعب العبور موجود، تسهیل می‌بخشد.   

وی افزود: در این منطقه به دلیل وجود گردنه با شیب‌های طولانی بسیار زیاد، نبود مشخصات فنی منطبق با طبقه‌بندی و شرایط هندسی راه و لغزندگی شدید مسیر، تکمیل هر چه سریعتر این تونل بسیار ضروری است.  

رئیس اداره نظارت بر ساخت راهها اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه تونل خوانسار به بوئین میاندشت، دومین تونل استان اصفهان از نظر بزرگی است، گفت: این تونل به عنوان شاهراه غرب استان اصفهان تلقی می شود که سه استان اراک- اصفهان- خوزستان را متصل می‌کند.  

وی افزود: با اتمام این تونل مسیر شهرستان‌های غرب استان اصفهان به طرف استان لرستان و خوزستان هموارتر می شود و علاوه بر کاهش میزان تردد از گردنه و زمان سفر موجب افزایش ایمنی در تردد می شود.  

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، عباسی با بیان اینکه قرارداد اولیه تونل خوانسار، به طول ۴ هزار و ۲۰ متر شامل ۱۲۰۰ متر تونل و ۲۸۲۰ متر راه های طرفین بود، گفت: در سال های گذشته حفاری کل مسیر انجام و عملیات لاینیگ حدود ۴۰۰ متر تونل تکمیل شد.  

وی اضافه کرد: این پروژه پس از دو سال توقف با پیگیری‌های به عمل آمده از ابتدای سال جاری تحت قرارداد جدید مبنی بر تکمیل ۸۰۰ متر باقیمانده تونل، عملیات اجرایی آن از سرگرفته شد.  

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه ها اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: عملیات اجرایی برای تکمیل این میزان از تونل تاکنون شامل ۷ هزار و ۸۴۵ مترمکعب بتن‌ریزی، ۲۲۳ هزار و ۹۵۸ کیلوگرم آرماتوربندی، ۸ هزار و ۲۱ مترمربع قالب‌بندی و ۱۴ هزار و ۹۵۳ کیلوگرم قالب‌گذاری انجام بوده است.  

وی با بیان اینکه ۸۰۰ متر باقیمانده این پروژه دارای ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی است، گفت: اعتبار هزینه شده جهت اجرای این پروژه در هشت ماه گذشته مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید