خانه / اخبار روز / ذخائر فرآورده‌های خونی ایلام سبز است

ذخائر فرآورده‌های خونی ایلام سبز است

«مهدی اکبری دهبالایی» در گفت و گو با ایسنا، این افت آمار را نه تنها در ایلام بلکه برای کل کشور ذکر کرد و اظهار کرد: رفته رفته هرچه از ورود کرونا بیشتر گذشت اطمینان مردم به مراکز اهدای خون بیشتر شده و هم اکنون استان از این لحاظ وضعیت خوبی دارد.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و مقارن شدن آن با اوج‌گیری آمار کرونا در استان، گفت: مطمئنا رمضان امسال نیازمند یاری هرچه بیشتر مردم در تمامی گروه‌های خونی هستیم.

مدیرکل انتقال خون استان ایلام مصارف فراورده های خونی را ثابت عنوان و اظهار کرد: مصرف این فرآورده‌ها  در ماه مبارک رمضان یا ایام کرونا شاهد کاهش نخواهیم بود و نیاز به اهداء خون توسط مردم مخصوصا اهدا کنندگان مستمر ، بیشتر می‌شود.

اکبری با اشاره به اینکه رنگ‌بندی ذخائر فراورده‌های خونی شامل سه رنگ سبز، زرد و قرمز است، گفت: زمانی که این ذخائر بالغ بر ۵ روز باشد زنگ‌بندی سبز است ، در صورتی که ۴ تا ۵ روز باشد زرد و کمتر از ۴ روز باشد قرمز است.

وی وضعیت فعلی استان را از لحاظ دارا بودن ذخائر خونی سبز عنوان و ابراز امیدواری کرد با همکاری مردم نوعدوست استان با کاهش ذخائر خونی در استان مواجه نشویم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید