خانه / اخبار روز / رسانه های قم مروج همدلی بیشتر باشند تا تشدید گله گذاری

رسانه های قم مروج همدلی بیشتر باشند تا تشدید گله گذاری

بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد پیشگیری؛هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد اظهار داشت: ایجاد برخی حواشی و حاشیه‌سازی‌ها مانع از هم‌افزایی در استان است و باید به دنبال این باشیم که دستاوردهای خوبی که در مدیریت موج سوم داشتیم را حفظ کنیم.

وی خطاب به اصحاب رسانه استان گفت: از رسانه‌ها و اصحاب رسانه درخواست داریم که در این شرایط بر همدلی‌ها و هم‌افزایی‌ها بیفزایند چراکه شرایط کنونی وقت گله‌گذاری نیست.

انتقاد از ادبیات نادرست سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا

استاندار قم با اشاره به ادبیات اخیر سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: اقدام‌های مؤثر موجب شده تا وضعیت استان از قرمز به آبی تغییر کند ای‌کاش سخنگوی ستاد ملی کرونا به‌جای این ادبیات نادرست در اخطار دادن و برجسته کردن اندک نواقصی در استان قرار گرفتن قم در رتبه ۳۱ درزمینهٔ بیماری را برجسته‌سازی می‌کرد و در بیان برخی مشکلات این دستاوردهای استان را هم مطرح می‌کرد.

سرمست افزود: باید مسیر و دستاوردهای ستاد استانی مقابله با کرونا در استان ادامه یابد حواشی ایجادشده ما را از مسیر مقابله با کرونا دور نسازد.

 وی با اشاره به برگزاری مطلوب مراسم ایام فاطمیه در قم عنوان کرد: این مراسم طی سال‌های گذشته با چندین برابر جمعیت برگزار می‌شد، امسال با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و همه علما و مراجع تقلید و هم‌چنین مردم همکاری خوبی داشتند که باید تقدیر کرد نه این‌که در معرض انتقاد و سرزنش قرار گیرند.

استاندار قم با اشاره به جنگ تمام‌عیار دنیا با پدیده کرونا گفت: کرونا مقایسه الگوهای مدیریتی با بحران در سطح ملی و بعد بین‌الملل است و استان هم دستاورد خوبی درزمینهٔ مقابله با کرونا از خود نشان داده است.

سرمست افزود: این بیماری مختص استان و یا کشور خاصی نیست بلکه یک پدیده عالم‌گیری است و نه فقیر، غنی و نه رنگ و نژاد خاصی را می‌شناسد چه کشورهای مدعی بودند که در این زمینه دست و پای خود را در این مبارزه گم کردند خوشبختانه مدیریت کرونا در کشور قابل‌تقدیر است در استان هم درسایه هم‌دلی و انسجام این بحران مطلوب مدیریت شد و باید رد حفظ آن بدون حواشی تلاش کرد.

به گفته این مسئول؛ مهم‌ترین مسئله برای من به‌عنوان فرمانده میدان مقابله با کرونا در استان این است که این دستاوردهای مهمی که در سطح قم به دست آورده‌ایم را حفظ کنیم و استمرار یابد ؛ما توانسته‌ایم که این بحران را در استان از بحرانی‌ترین شرایط آن، از زمان کشف این بیماری و جسارت اعلام آن را طی کنیم و آن موج‌های سخت را پشت سر گذاشته‌ایم.

سرمست بیان کرد : این هم‌افزایی که در سطح استان وجود دارد باید در مسیر مقابله با کرونا ادامه یابد، تا اجازه اوج‌گیری موج چهارم کرونا در استان رقم نخورد، در آن صورت آنگاه هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند از استان ما تقدیر نکند.

وی، اقدام‌های ستاد سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان در همراهی با ستاد استانی مقابله با کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را موردتقدیر قرارداد و افزود:  درحالی‌که نماز جمعه در استان حتی در شرایط زرد ممکن بود برگزار شود اما با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه  نماز جمعه در قم دیرتر از سایر کشور برگزار شد با همراهی ائمه جمعه این کار به تأخیر افتاد که قابل‌تقدیر است.

همدلی مردم؛علما و مسئولان درنبرد با کرونا

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود به هم‌دلی و همراهی مردم ؛علما و اصناف و هم‌چنین مسئولان درنبرد با کرونا اشاره و عنوان کرد: علما و مراجع استان از همان روز اول شیوع کرونا پشتیبان ستاد مقابله با کرونا بودند و این حمایت‌ها از ابتدای شیوع کرونا موجب دلگرمی مجموعه استانی و کشوری بوده است.وضعیت این استان را منحصربه‌فرد دانست و اگر در مقام مقایسه باشیم، در استان‌های دیگر تجمع‌های بسیار گسترده‌تری انجام شد که باید وضعیت قم در آن اظهارات با این استان‌ها نیز مقایسه می‌شد.

سرمست گفت: اصناف، بازاریان، مردم، علما و تمام بخش‌های استان در تحقق این شرایط بسیار مطلوب دخیل‌اند و اگر این اقدام‌ها نادیده گرفت شد نباید موجب رنجش ما شود.

وی با اشاره به الگو گرفتن از راه و منش رهبری در رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا بیان کرد: عملکرد رهبر معظم انقلاب در رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا باید الگوی همه مردم و مسئولان باشد در راستای هم‌افزایی و رعایت دستورالعمل‌ها رهبری را الگوی خود قرار دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید