خانه / دسته‌بندی نشده / ششمین نشریه نانویی ایران در ISI پذیرفته شد

ششمین نشریه نانویی ایران در ISI پذیرفته شدبه گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در این نشریه تاکنون چهار جلد مشتمل بر 17 شماره که حاوی 124 مقاله اصلی و 15 مقاله مروری است، منتشر شده است.
انتشار این نشریه با نام اختصاری NMJ، به صورت فصلنامه از سال 2013 – 2014 به سردبیری دکتر محمد رمضانی آغاز شده است و مقالات مرتبط با حوزه موضوعی نانوپزشکی، زیست‌شناسی، بیوتکنولوژی و داروسازی را از پژوهشگران دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی منتشر می کند.
اعضای هیات علمی برجسته برخی از دانشگاه‌های کشور و همچنین برخی از دانشگاه‌های خارجی از کشورهایی همچون آمریکا، چین، کانادا، دانمارک و هند به ‌عنوان هیات تحریریه با این نشریه همکاری می کنند.
بر اساس این گزارش تا پیش از این پنج نشریه نانویی ذیل نیز در نمایه ESCI سایت تامسون رویترز پذیرفته شده بودند:
1-Journal of Nanostructures (ناشر: دانشگاه کاشان)
2-Journal of Nanostructure in Chemistry (ناشر: دانشگاه آزاد واحد شهر قدس)
3-Journal of Nanoanalysis (ناشر: دانشگاه آزاد واحد علوم دارویی)
4-International Journal of Nano Dimension (ناشر: دانشگاه آزاد واحد تنکابن)
5-International Nano Letters (ناشر: دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه)
نمایه ESCI به‌ عنوان یک نمایه جدید در پایگاه ISI در سال ٢٠١٥ معرفی و ارائه شده است.
عنوان و چکیده مقالات منتشرشده در مجلات این نمایه در پایگاه مذکور قابل جستجو، بازیابی و مشاهده است و این مقالات دارای اعتبار و ارزش مقاله آی اس آی هستند.
اطلاعات بیشتر درباره این نشریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه فهرست مقالات منتشر شده در آن در پایگاه اینترنتی نشریه در دسترس قرار دارد.
همچنین براساس آیین‌نامه حمایت تشویقی ستاد فناوری نانو، به نویسندگان مقالات فناوری نانوی چاپ شده در مجله NMJ با توجه به نمایه شدن آن در ESCI، مبلغ 15 میلیون ریال حمایت تشویقی تعلق می‌گیرد.
علمی ** 1836 ** 1834
تنظیم: یوسف درویشی ** انتشار: ناهید شفیعیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید