خانه / اخبار روز / شهردار تهران: آیین‌نامه‌ها پس از حادثه پلاسکو اصلاح شد

شهردار تهران: آیین‌نامه‌ها پس از حادثه پلاسکو اصلاح شد

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی امشب(دوشنبه، ۳۰ دی) در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد حادثه پلاسکو، با تاکید بر عدم رفع شدن داغ دل خانواده شهدای این حادثه با مسائل مالی، گفت: بعد از شهادت آتش‌نشانان، وضعیت شهر بسیار تغییر کرده و ایمن‌تر شده است، همچنین وضعیت تجهیزات در اختیار سازمان آتش‌نشانی با قبل از پلاسکو قابل مقایسه نیست. در حادثه پلاسکو فقط سه دستگاه خودروی سنگین با برد ارتفاع بالا داشتیم اما اکنون تعداد این تجهیزات زیاد شده است.

وی افزود: مطمئناً هیچ فردی نمی‌خواست حادثه پلاسکو روی دهد اما برخی مواقع عدم احتیاط ایمنی می‌تواند حوادثی پیش بیاورد که تا قبل از آن قابل پیش‌بینی نبوده است. یکی از تاثیرات حضور آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو، اصلاح آیین‌نامه‌ها بوده و اکنون سه‌هزار ساختمان ناایمن در تهران توسط آتش‌نشانی شناسایی شده است.

شهردار تهران با بیان این‌که آموزش‌های آتش‌نشانی در رابطه با ساختمان‌های بلند بعد از حادثه پلاسکو تغییر کرد و این‌ها مواردی است که بعد از حادثه پلاسکو به وجود آمد، افزود: دو هزار و ۸۸۰ مدرسه در بحث زلزله آموزش دیدند، همچنین سازمان آتش‌نشانی تاکنون ۵۹ شهید تقدیم جامعه کرده است که ۱۶ شهید مربوط به حادثه پلاسکو بود.

وی ادامه داد: می‌دانم خانواده‌های شهداء آتش‌نشان خواسته‌های خاصی از جمله شهید محسوب شدن دارند که در حال پیگیری هستیم اما اجرای این تصمیم با ما نیست. همچنین مسقف کردن قطعه ۵۰ در بهشت‌زهراء(س)، صدور کارت ایثارگری توسط شهرداری تهران و طراحی جایگاه شهداء در ساختمان پلاسکو از دیگر خواسته‌های خانواده‌های این شهیدان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید