خانه / اخبار روز / شکست اطری، امامی و طاهری در کشتی آزاد جام زیلکوفسکی

شکست اطری، امامی و طاهری در کشتی آزاد جام زیلکوفسکی

به گزارش ایسنا، در آغاز رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی آزاد جام زیلکوفسکی در لهستان، رضا اطری نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران در مبارزه نخست با نتیجه ۴ بر یک مغلوب نورسلیم سانایف دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از قزاقستان شد. وی در مبارزه بعدی به مصاف جهانگیرمیرزا توروب اف قهرمان آسیا از ازبکستان می‌رود. رقابت‌های این وزن به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین خانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف کامیل ریبسکی از لهستان رفت و با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی رسید. وی در نیمه نهایی مقابل خاجی مراد گادژیف از آذربایجان به روی تشک می‌رود.

یونس امامی دیگر نماینده ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم در دور نخست به مصاف دنیس پالوف از اوکراین رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید اما در دور دوم برابر خادجی مراد گادجیف از آذربایجان ۴ بر ۲ شکست خورد. امامی برای این که شانس حضور در گروه بازنده‌ها را داشته باشد باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۹ کشتی‌گیر حضور دارند، امین طاهری در دور اول به مصاف اولگ بولتین قهرمان آسیا از قزاقستان رفت و با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید اما در دور بعد مقابل یوسف حمیدا از مصر با نتیجه عجیب ۶ بر ۳ شکست خورد. طاهری برای داشتن شانس رسیدن به مدال برنز باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیراین صورت حذف خواهد شد.

امیرحسین زارع ،دیگر نماینده ایران در این وزن که در بالای جدول حضور دارد، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف دیالدین عبدالمطلب از مصر رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با برنده مبارزه میان براحال از الجزایر و الکساندر کولدوفسکی از اوکراین می‌رود. 

کادر فنی تیم ملی با هدف تعیین ۳ ملی پوش المپیکی ایران در وزن‌های ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم، آزادکاران برتر ایران در این ۳ وزن را عازم مسابقات لهستان کرده است.

روز گذشته(سه‌شنبه) نیز محمدحسین محمدیان، علی شعبانی و علیرضا کریمی نمایندگان وزن ۹۷ کیلوگرم ایران به ترتیب صاحب مدال‌های طلا، نقره و برنز این رقابت‌ها شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید