خانه / دسته‌بندی نشده / عینک برای بهبود خواب کاربران فناوری

عینک برای بهبود خواب کاربران فناوریبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این عینک ها، نور طول موج آبی را که بسیاری از دستگاه های ‘های تک’ (با فناوری بالا) منتشر می کنند، مسدود می کند. این نور تولید ملاتونین را در مغز سرکوب می کند؛ ملاتونین هورمونی است که چرخه های خواب و بیداری را تنظیم می کند.
محققان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در این مطالعه کوچک که روی گروهی از بزرگسالان مبتلا به بی خوابی مزمن انجام شد، متوجه شدند افرادی که دو ساعت قبل از خواب هنگام استفاده از این دستگاه های دیجیتالی از عینک آفتابی با لنز زرد استفاده می کردند، حدود 30 دقیقه بیشتر می خوابیدند.
این مطالعه نشان داد که استفاده از عینک های آفتابی با لنز زرد علاوه بر افزایش نیم ساعته مدت خواب شبانگاهی، کیفیت خواب افراد را نیز تقویت می کند و بطور کلی علائم بی خوابی را کاهش می دهد.
همچنین نتایج این مطالعه نشان داد که استفاده از این عینک ها هنگام استفاده از دستگاه های دیجیتالی قبل از خواب، مدت زمان به خواب رفتن افراد را نیز اندکی کاهش می دهد. قرار است این مطالعه در شماره ژانویه مجلهPsychiatric Research منتشر شود.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان*انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
ttps://telegramانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید