خانه / دسته‌بندی نشده / فعالیت های سپاه منحصر به امور نظامی نیست

فعالیت های سپاه منحصر به امور نظامی نیستبه گزارش ایرنا، ‘ رسول گلکار ‘ روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش افزود: سپاه سازمانی رسالت محور است که با جذب، توانمندی و سازماندهی انسان های متعهد و متخصص، ظرفیت های مادی و معنوی را در اختیار آنان قرار می دهد.
وی افزود: روزمرگی در سپاه معنا ندارد و مجموعه های سپاه باید پویا، فعال و خلاق باشند تا کارایی خود را از دست ندهند.
گلکار با بیان اینکه برای رسیدن به رشد و شکوفایی باید از تجربیات موفق اندیشمندان استفاده کرد، گفت: تجربه ‌نگاری با هدف آشناسازی و توانمند سازی کارکنان برای انتقال صحیح تجربیات به نسل آینده در سپاه انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان چهار هزار و 200 تجربه‌ نگاری را در سال های گذشته ثبت کرده است، گفت: آنچه طی این سال ها در عرصه تجربه در سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان به‌دست آورده‌ ایم ثمره زحمات و تلاش‌های همکاران است.
سرپرست معاونت دانش و پژوهش سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به‌اینکه ثبت و انتقال این تجربیات در پیشبرد اهداف سپاه موثر است ، گفت: آمادگی علمی و تجربه کافی پیشکسوتان سپاه، چراغ راه آیندگان برای پویایی این نهاد مقدس است.
وی با بیان اینکه بدنبال نهادینه کردن تجربه نویسی در سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان هستیم، گفت: این تجارب باید قابلیت تعمیم و گسترش داشته باشد و بتواند جایگاه سپاه را ارتقا دهد.
گلکار با اشاره به اینکه از 6 سال گذشته تاکنون صدها گروه اندیشه ورزی و ایده پردازی در سپاه صاحب الزمان )عج) استان اصفهان تشکیل شده است، گفت: تاکنون 20 گروه برای مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، فرقه های ضاله و همچنین کیفی سازی اردوهای راهیان نور و استفاده از ظرفیت های مساجد برای گفتمان سازی انقلاب تشکیل شده است.
وی با اشاره به اهمیت دانش و پژوهش گفت: برای تبدیل دانش ضمنی به دانش قابل دسترس و مدیریت کسب دانش، راهبردهای متنوع و ساختارهای مختلفی در سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان اتخاذ و ایجاد شده است.
گلکار با بیان اینکه تاکنون بیش از 30 پژوهش کاربردی توسط معاونت دانش و پژهش سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان انجام شده است، گفت: این پژوهش ها در حوزه های مختلف فرهنگی، دفاع مقدس، مدیریت و جنگ نرم انجام شده است.
وی همچنین بدون اشاره به میزان بودجه پژوهشی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: سالانه حدود هفت پژوهش تاثیرگذار و خوب در این نهاد انجام می شود در حالیکه کمتر از 50 درصد بودجه های پژوهشی سپاه محقق می شود.
گلکار گفت: پژوهش های سپاه بر اساس اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی مالی، طراحی و انجام می شود.
سرپرست معاونت دانش و پژوهش سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان گفت: این معاونت با سازمان های دانشی و پژوهشی سایر نهادها و دستگاهها از جمله دفتر مطالعات و تحقیقات نیروی انتظامی، مجتمع دانشگاهی امیرالمومنین، دانشگاه اصفهان و بسیج اساتید همکاری دارد.
در کشورمان 25 آذر روز پژوهش و هفته چهارم آذر هفته پژوهش نامگذاری شده است.
ت 7150 / 2093 ** خبرنگار: علی نعمانی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید