خانه / دسته‌بندی نشده / فیسبوک برنامه پیام‌رسان جدید برای کودکان راه‌اندازی می‌کند

فیسبوک برنامه پیام‌رسان جدید برای کودکان راه‌اندازی می‌کندبه گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از تلگراف، شرکت فیسبوک در این رابطه اعلام کرد «نیاز به یک برنامه پیام‌رسان با قابلیت کنترل توسط والدین، به‌منظور برقراری ارتباط بین کودکان و افرادی که به آن‌ها علاقه دارند، کاملا محسوس است.»
فیسبوک برای ایجاد حساب کاربری در شبکه اجتماعی خود شرط سنی 13 سال را مقرر کرده است. اما اکنون برای اولین بار امکان دسترسی کودکانی با سن پایین‌تر را به خدمات شبکه اجتماعی خود فراهم کرده است. البته این دسترسی تنها محدود به خدمات پیام‌رسانی فیسبوک است و شامل تمام امکانات وبسایت آن نمی‌شود.
این برنامه پیام‌رسانی پس از نصب روی گوشی هوشمند یا تبلت کودکان توسط حساب کاربری یک بزرگسال کنترل شده و مجوز مکالمه کودکان با افراد موردنظر توسط والدین آن‌ها صادر می‌شود. پس از آن کودکان می‌توانند به صورت فردی یا گروهی با افرادی که مورد تایید والدین آن‌ها هستند، ارتباط برقرار کنند.
ظاهرا عرضه این نرم‌افزار توسط فیسبوک در واکنش به تلاش کودکان کمتر از 13 سال برای دسترسی به امکانات وبسایت این شرکت بوده است. اما این اقدام موجب افزایش نگرانی در بین والدین شده است.
برنامه Messenger Kids از روز دوشنبه در آمریکا راه‌اندازی شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.
علمی (6)**9259**1440
مترجم: سپیده کاشانی** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید