خانه / دسته‌بندی نشده / لزوم شناسایی مخاطرات زیست محیطی دهلران

لزوم شناسایی مخاطرات زیست محیطی دهلرانبه گزارش ایرنا،محمد غلامی روز یکشنبه در نشست کمیته پسماند دهلران افزود: پیشگیری از آتش سوزی مزارع بعد از برداشت،حفاظت از جنگل ها و قطع آنها،جلوگیری از برداشت بی رویه و غیرمجاز مصالح رودخانه ای ودفع غیر بهداشتی پسماندها می توانند در حفظ محیط زیست موثر باشند.
وی با اشاره به پیشرفت علم و تکنولوژی و تاثیرات آن بر محیط زیست افزود: همه باید تلاش کنند که این پیشرفت ها کمترین تاثیر منفی بر محیط زیست داشته باشند و در اجرای پروژه های عمرانی موضوع مهم محیط زیست مد نظر باشد.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار دهلران پیشگیری،آمادگی،برنامه ریزی و اقدام برای حفظ محیط زیست توسط کارگروه را مهم دانست و افزود: بخشداران و دهیاران نیز در بخش ها و روستا ها در این خصوص با احساس مسئولیت و حساسیت موضوع را دنبال کنند.
غلامی تصمیمات کمیته پسماند در راستای اهداف محیط زیست مهم ذکر کرد و افزود: اجرای مصوبات و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد می توانند نقش بسزایی در جهت حفظ و احیای محیط زیست داشته باشند.
شهرستان دهلران با مساحتی معادل 6270 کیلومتر مربع در 180 کبلومتری مرکز استان ایلام با مشکلات زیست محیطی مانند بیابان زایی ، تخریب زیستگاه ها وتبدیل انها به اراضی زراعی، بهره برداری بی رویه از اب وخاک ،مشکلات سیستم دفع زباله و …مواجه است.
خبرنگار:علی رضازاده **انتشار دهند ه :شهریار حیدری فر
/6034/7175انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید