خانه / دسته‌بندی نشده / مشارکت بخش خصوصی ایران با 10 استارت آپ در نمایشگاه بین المللی« باکو تل »

مشارکت بخش خصوصی ایران با 10 استارت آپ در نمایشگاه بین المللی« باکو تل »حسین ملک روز دوشنبه در حاشیه نشست کارشناسی دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فن آوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در باکو به خبرنگار ایرنا گفت : این نمایشگاه فردا همزمان با آغاز به کار اجلاس وزیران افتتاح می شود.
وی افزود: با هماهنگی و حمایت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران 10 استارتاپ موفق کشورمان خدمات ، توانمندی و دستآورده های خود را در این نمایشگاه عرضه خواهند کرد که یک حرکت خوبی برای حضور آنها در منطقه قفقاز جنوبی خواهد بود .
ملک در مورد اهداف و محورهای دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو ، اظهار داشت : سه موضوع عمده ، شامل کشاورزی الکترونیک ، آموزش الکترونیک و سلامت الکترونیک در این اجلاس مورد بررسی قرار خواهد گرفت .
وی افزود: ایران آمادگی دارد تجارب خود را در زمینه های یاد شده در اختیار کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) قرار دهد.
به گفته وی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور در دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در باکو ، دیدارهای دو جانبه ای نیز با برخی وزیران کشوهای عضو انجام خواهد داد.
این اجلاس در دو سطح کارشناسان و وزیران به مدت دو روز طی امروز و فردا – 13 و 14 آذر ماه – برگزار می‌شود و هیات های کارشناسی از 10 کشور عضو اکو امروز گردهم آمده اند تا مقدمات نشست فردا که با حضور وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود را فراهم کنند.
نخستین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در سال 2012 در تهر ان برگزار شده است . سازمان همکاری اقتصادی – اکو – شامل 10 کشور ایران ، جمهوری آذربایجان ، ترکیه ، افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، قزاقستان ، ازبکستان و ترکمنستان است .
آساق ** 337** 1579*1144* مرضیه فاتحی* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید