خانه / دسته‌بندی نشده / مصرف روزانه پنیر خطر ابتلا به سکته قلبی را کاهش می دهد

مصرف روزانه پنیر خطر ابتلا به سکته قلبی را کاهش می دهدبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، ذهنیت نادرستی در مورد عوارض منفی مصرف پنیر برای سلامتی وجود دارد اما نتایج یک تحقیق نشان می دهد که مصرف روزانه پنیر در حقیقت خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.
محققان دانشگاه سوچو در چین در این مطالعه با آنالیز 15 تحقیق در مورد مصرف پنیر و سلامت قلب دریافتند که مصرف روزانه این ماده به اندازه 40 گرم معادل یک قوطی کبریت خطر ابتلا به بیماری قلبی را 14 درصد کاهش می دهد. بعلاوه مصرف همین میزان پنیر می تواند خطر ابتلا به سکته مغزی را تا 10 درصد کاهش دهد.
محققان دانشگاه سوچو در این مطالعه متوجه شدند که مصرف پنیر کلسترول به اصطلاح خوب خون را افزایش و کلسترول بد را کاهش می دهد.
آنها همچنین دریافتند با اینکه پنیر حاوی سطوح بالایی از چربی اشباع است که برای سلامت قلب مضر است اما کلسیم موجود در این خوراکی باعث می شود که بدن مقدار کمتری از این چربی را جذب کند. بعلاوه پنیر حاوی اسیدی است که می تواند به پیشگیری از لخته شدن خون در رگ ها کمک کند.
نویسندگان این مطالعه در مجله European Journal of Nutrition نتیجه گیری کردند که پنیر حاوی اسیدهای چرب اشباع است اما از مواد مغذی بالقوه مفید نیز برخوردار است.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان*انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید