خانه / اخبار روز / مقایسه عملکرد گل‌محمدی و مجیدی در داربی‌های پایتخت + فیلم

مقایسه عملکرد گل‌محمدی و مجیدی در داربی‌های پایتخت + فیلم

به گزارش ایسنا، داربی ۹۱ پایتخت بین دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر در استادیوم آزادی برگزار می‌شود. نکته قابل توجه این داربی حضور بازیکنان پیشین استقلال و پرسپولیس به عنوان است. یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی در طول دوران بازیگری خود داربی‌های متفاوتی را پشت سر گذاشتند و هر کدام عملکرد منحصر به فردی از خود بر جای گذاشتند.


اولین بازی یحیی گل محمدی در داربی‌های پایتخت به هشتم دی ماه ۱۳۷۴ برمی‌گردد که آن داربی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در مجموع سرمربی حال حاضر پرسپولیس در ۸ داربی حضور داشته است و ۳ پیروزی، ۴ تساوی و یک باخت در این رقابت‌ها تجربه کرده است.


تنها گل یحیی گل‌محمدی در داربی را در زیر مشاهده کنید:
هم‌چنین یحیی گل محمدی در ۸ بار حضور خود در شهرآورد پایتخت، یک گل به ثمر رسانده است. در داربی پنجاه و چهارم و در حالی که مصاف استقلال و پرسپولیس با تساوی یک بر یک و گل‌های علیرضا اکبرپور و بهنام ابوالقاسم‌پور در جریان بود، یحیی گل‌محمدی، روی سانتر ابراهیم اسدی، در دقیقه ۷۰ موفق شد گل پیروزی بخش تیمش را ثمر برساند تا پرسپولیس در آن بازی فاتح داربی ۵۴ شود.


فرهاد مجیدی کاپیتان پیشین و محبوب استقلالی‌ها و سرمربی فعلی آبی‌پوشان پایتخت شرایط متفاوت‌تری نسبت به گل محمدی در داربی‌ها دارد. او اولین داربی خود در ۲۰ تیر ۱۳۷۶ تجربه کرد که آن بازی با نتیجه سه بر صفر به سود سرخ‌پوشان پایتخت به پایان رسید. تجربه اول فرهاد مجیدی در داربی با سومین حضور یحیی گل محمدی در داربی‌ها مصادف بود و این مصاف، تنها داربی‌ بود که فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی روبه‌روی هم قرار گرفتند.


مجیدی در طول دوران بازیگری‌اش، ۱۵ داربی را تجربه کرده است که ۴ پیروزی، ۷ تساوی و ۴ باخت در مصاف با پرسپولیس به دست آورده است.


فرهاد مجیدی هم‌چنین در طول این ۱۵ داربی، ۴ گل به ثمر رسانده است که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، سال ۱۳۸۹، در داربی ۶۹ به ثمر رسید. فرهاد مجیدی در دقیقه ۹۰ و در حالی که بازی داشت با تساوی بدون گل به پایان می‌رسید، روی پاس مجتبی جباری و عبور از مدافعان پرسپولیس، موفق شد تک گل آن بازی را به ثمر برساند و استقلال را بعد از مدت‌ها پیروز داربی کند.


۴ گل فرهاد مجیدی در داربی‌ها را در زیر مشاهده کنید:
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید