خانه / اخبار روز / موزه مطبوعات به مکان دیگری منتقل می شود

موزه مطبوعات به مکان دیگری منتقل می شود

“فریدون فعالی” در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات شمال استان کرمان به ظرفیت های گردشگری این استان اشاره کرد و افزود: استان کرمان در بخش گردشگری دارای ظرفیت ها و مزیت های مختلفی است که می تواند هر گردشگری با سلایق مختلف را پذیرش کند.

وی با بیان اینکه معرفی ظرفیت ها و توانمندی های استان کرمان، به منظور رونق صنعت گردشگری این استان از ضروریات است، اظهار کرد: از مهم ترین اقدامات در توسعه گردشگری، تبلیغات و معرفی توانمندی ها و جاذبه های این استان به گردشگران و علاقمندان است زیرا گردشگران همواره به دنبال مقاصد جدید هستند و رسانه ها می توانند با ایفای نقش موثر در این مسیر همراه و همیار اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بر نقش خانه مطبوعات در توسعه ابعاد مختلف استان تاکید و تصریح کرد: خانه مطبوعات دارای رسالتی سنگین است از یک سو حامی فعالان عرصه رسانه استان و از سوی دیگر به توسعه و ایجاد وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان کمک شایانی می کند.

وی با قدردانی از مدیرعامل و اعضای سابق هیات مدیره خانه مطبوعات شمال استان کرمان افزود: تاکنون ارتباط موثری بین خانه مطبوعات و این اداره کل برقرار بوده است و فعالیت‌های خوب و تاثیرگذاری در دوره گذشته صورت گرفته که جای تقدیر دارد.

فعالی خاطرنشان کرد: تعامل، هم‌افزایی و استفاده از نظرات و پیشنهادات پیشکسوتان و صاحب‌نظران عرصه مطبوعات در توسعه صنعت گردشگری استان کرمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این موضوع از برنامه های اصلی این اداره کل است.

وی در ادامه به وضعیت موزه مطبوعات استان کرمان اشاره کرد و گفت: مالکیت محل فعلی موزه مطبوعات متعلق به اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان نمی باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: یکی از بناهای تحت تملک این اداره کل به خانه مطبوعات شمال استان کرمان واگذار می شود تا بخش هایی از آن به عنوان موزه، کتابخانه و محل برگزاری کارگاه های آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل خانه مطبوعات شمال استان کرمان نیز عنوان کرد: باتوجه به اینکه حوزه های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان از اهمیت ویژه ای در بین خبرنگاران و مطبوعات برخوردار است، این موضوع در اولویت کاری خانه مطبوعات قرار گرفته است.

محمدرضا نژادحیدری با اشاره به اینکه پس از برگزاری انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان در تاریخ سه‌شنبه ۲۷ خرداد سال جاری اعضای هیئت مدیره جدید و بازرسان مشخص شدند، افزود: دوره جدید خانه مطبوعات به مدت ۳ سال پیش بینی شده است که آماده ایم در این دوره همکاری موثر و مفیدی با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسات دوره ای با مدیران استانی برای مطرح کردن مسایل مختلف و بررسی و پردازش به آنها از برنامه های اصلی خانه مطبوعات کرمان است، افزود: این جلسات با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

نژادحیدری با اشاره به ضرورت ساماندهی موزه مطبوعات کرمان در این استان گفت: امیدواریم با روی کار آمدن دوره جدید خانه مطبوعات شاهد راه اندازی دوباره موزه مطبوعات در این استان باشیم که این اتفاق مهم منوط به همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه اسناد و اشیا متعلق به موزه مطبوعات دارای ارزش تاریخی بالایی هستند، افزود: در تلاشیم با ارائه فراخوان، اسناد تاریخی مربوط به مطبوعات استان کرمان که در اختیار پیشکسوتان است را به این مجموعه اضافه کنیم.

به گزارش ایسنا، رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان در ادامه این دیدار گفت: جامعه رسانه ای استان کرمان در کنار پوشش اخبار وگزارشات متعدد استان همواره به دنبال این هستند که بتوانند به معرفی جاذبه های گردشگری این استان بپردازند.

محمد لطیف کار افزود: برگزاری تورهای ویژه خبرنگاران فرصتی برای خبرنگاران استان فراهم خواهد کرد تا  آنها بتوانند رسالت اصلی خود را به انجام رسانند که بدون شک از استقبال زیادی از سوی اصحاب رسانه مواجه خواهد شد.

وی اظهار کرد: برگزاری نشست های خبری در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور مدیر کل در اولویت کار خانه مطبوعات است که امیدواریم از سوی این اداره کل نیز برنامه ریزی ممکن انجام گیرد.

لطیف کار تصریح کرد: در نشست های چهره به چهره خبرنگاران می توانند مسایل و ابهاماتی که در خصوص حوزه های مختلف اداره کل میراث فرهنگی استان دارند را مطرح و از لحاظ کمی و کیفی در سطح بالاتری منتشر کنند.

به گزارش ایسنا، عضو هیئت مدیره و خزانه‌دار خانه مطبوعات استان کرمان نیز در این دیدار گفت: استان کرمان دارای پتانسیل‌های زیادی در زمینه گردشگری است که با استفاده حداکثری از این ظرفیت ها می توان گردشگری را به محور توسعه استان تبدیل کرد.

عرفان امیر خسروی ادامه داد: متاسفانه بعضی از شهرستانهای استان که جاذبه‌های بی‌نظیری در حوزه گردشگری دارند، به سمت صنعتی شدن در حال حرکت هستند که این موضوع آسیب‌هایی را در درازمدت به گردشگری استان وارد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه عمده خبرگزاری‌های مهم کشور در استان نمایندگی دارند و فعال هستند، بیان کرد: باید از پتانسیل برخی خبرگزاری‌های کشوری که به زبان‌های خارجی تولید خبر می‌کنند، برای معرفی جاذبه‌های گردشگری این استان استفاده کرد.

امیرخسروی با اشاره به تعامل مثبت و سازنده خانه مطبوعات با اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان اظهار کرد: امیدواریم این رویکرد منجر به انتشار خبرهای خوبی در آینده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید