خانه / اخبار روز / موزۀ کشیدنی

موزۀ کشیدنی

مدیر موزه هنرهای تزیینی ایران (اصفهان) در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دوم آوریل روز جهانی «آگاهی از اوتیسم» بود و هدفِ این روز نیز تلاش برای شناخت و به رسمیت شناختن حقوق افراد دارای اختلال اوتیسم است.

راحله یوسفیان ادامه داد: از آنجا که پیام امسال سازمان ملل به مناسبت این روز، رعایت حقوق افراد مبتلا به اوتیسم و ایجاد همبستگی با آن‌ها به‌ویژه در شرایط خاص کنونی بود، با همکاری انجمن حمایت از کودکان اوتیسم اصفهان و آموزشگاه چرخ ریسک، در جهت تحقق شعار «موزه را در خانه ببینیم»، اقدام به برگزاری یک مسابقۀ نقاشی برای تمام کودکان و نوجوانان کردیم.

وی با اشاره به سابقه همکاری موزه با انجمن خیریه حمایت از کودکان اوتیسم اصفهان گفت: سال گذشته نیز با همکاری انجمن خیریه حمایت از کودکان اوتیسم اصفهان، یک روز شاد برای کودکان این انجمن ترتیب داده شد و در کنار آن نمایشگاهی با آثار این کودکان برگزار شد که تمام درآمد حاصل از آن نیز برای کمک به انجمن صرف شد.

مدیر موزه‌ی هنرهای تزئینی ایران خاطرنشان کرد: امسال با شعار «همه با هم قفل تنهایی کودکان اوتیسم را بشکنیم» اقدام به برگزاری مسابقۀ «موزه را در خانه نقاشی کنید» کرده‌ایم و کودکان و نوجوانان علاقه‌مند، اعم از اوتیسم و غیر اوتیسم، با تمدید مهلت فراخوان تا ۳۱ فروردین‌ماه فرصت دارند بر اساس تصویر ۱۰ شئ موجود در موزۀ هنرهای تزیینی ایران، در ابعاد و سبک مورد علاقۀ خود نقاشی بکشند و سپس اثر خود را به ایمیل autism.art.museum@gmail.com  یا شماره تلفن درج شده در پوستر ارسال کنند.

 یوسفیان افزود: به‌محض عبور از شرایط خاص کنونی، این آثار در قالب نمایشگاهی در موزه هنرهای تزیینی ایران به نمایش گذاشته خواهد شد و همچنین ۱۰ اثر برگزیده نیز در قالب تمبر به چاپ خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید