خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده فائو: جلوگیری از آلودگی خاک بهترین روش تضمین امنیت غذایی است

نماینده فائو: جلوگیری از آلودگی خاک بهترین روش تضمین امنیت غذایی استبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رائو ماتا» افزود: بهداشت خاک به عنوان منبع اصلی زندگی نسل‌های آتی محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: خاک در کاهش تاثیر تغییرات اقلیمی، مراقبت از منابع آب و نیز حفاظت از خاک و تنوع زیستی نقش بنیادین دارد.
به گفته وی، آگاهی جامعه بین‌المللی درباره تهدید های مرتبط با خاک و نیز چالش‌های پیش روی بشریت در حال افزایش است و از این رو، فائو بر راه اندازی برنامه مشارکت جهانی خاک تاکید دارد.
وی یادآوری کرد: پارسال دستورالعمل‌های داوطلبانه فائو برای مدیریت پایدار خاک در کنفرانس این سازمان تصویب شد که چارچوبی برای مدیریت پایدار و بهبودیافته خاک در همه کشورها شامل ایران ارائه می‌کند.
نماینده موقت فائو افزود: فائو در گامی مشترک با وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران آیین گرامیداشت روز جهانی خاک 2017 را در تهران برگزار کرد تا بر اهمیت شعار «حفاظت از کره زمین با مراقبت از خاک آغاز می‌شود» تاکید کند.
در آیین بزرگداشت روز جهانی خاک که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مدیران وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، 6 نفر از فعالان برجسته در زمینه حفظ و احیای خاک لوح سپاس دریافت کردند.
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در نشست عمومی ژوئن سال 2013 پنجم دسامبر (چهاردهم آذرماه) را روز جهانی خاک نامگذاری کرد.
شصت‌وهشتمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز در دسامبر 2013، این تصمیم را به تصویب رساند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**9186 خبرنگار: هما همت خواهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید