خانه / دسته‌بندی نشده / نگه‌دارنده فلَپ جمجمه با ویژگی‌های خاص در کشور تولید شد

نگه‌دارنده فلَپ جمجمه با ویژگی‌های خاص در کشور تولید شدبه گزارش گروه علمی ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی تهران، بعد از انجام عمل جراحی مغز و اعصاب، به‌منظور ثابت نگه‌داشتن فلپ جمجمه جدا شده بیمار، از گیره خاصی استفاده می‌ کنند که اصطلاحاً به آن پوشش سوراخ جمجمه (Burr Hole Cover) یا نگهدارنده فلپ (Flap Fixer) می‌گویند.
دکتر قدسی مدیرعامل شرکت داناول در توضیح این محصول، با اشاره به کاربری این محصول گفت: کاربری این وسیله آسان بوده و به‌راحتی به ‌وسیله نخ بخیه دو قطعه قرار گرفته در زیر و روی فلپ به هم متصل می‌شوند و نیازی به ابزار جانبی و یا پیچ برای ثابت کردن کرنفیکسر نیست.
وی افزود: این محصول تولیدشده علاوه بر نگهداری مطمئن فلپ بیمار قابلیت عبور لوله درین از آن وجود دارد.
قدسی افزود: با تلاش فراوان، تمامی مجوزهای لازم مانند ISO9001:2015، ISO13485:2016 و تأییدیه اداره کل تجهیزات پزشکی برای این محصول اخذ و در حال حاضر نیز در سایت IMED قیمت‌گذاری شده و توسط متخصصان جراحی مغز و اعصاب مورداستفاده قرار می‌ گیرد.
قدسی، زیست سازگار بودن و زیست‌ تخریب‌ پذیر نبودن محصول، نیاز نداشتن به تجهیزات جانبی، امکان استفاده مجدد در صورتی‌که بیمار نیاز به جراحی دیگری داشته باشد، کاربری بسیار آسان و هزینه معقول را از ویژگی‌ های این محصول برشمرد و گفت: این وسیله مدل های مشابه اما متفاوت به لحاظ جنس و کارآیی دارد.
علمی (1) ** 1201 **
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید