خانه / دسته‌بندی نشده / هوای اراک برای سومین روز متوالی در شرایط ناسالم است

هوای اراک برای سومین روز متوالی در شرایط ناسالم استسعید محمودی در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات مرکز پایش و ثبت آلاینده های هوای استان مرکزی، غلظت ذرات کمتر از 2 و نیم میکرون در هوای اراک در ظهر امروز (جمعه ) به 37 میکروگرم بر متر مکعب رسید که بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه های سنی حساس است.
وی بیان کرد: شاخص استاندارد سنجش آلاینده های هوا 35 میکرو گرم بر متر مکعب است و توصیه می شود گروه های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی ریوی و سخت درمان از شرایط ناسالم هوا از تردد در فضاهای باز خودداری کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی این استان استقرار ذرات گرد و خاک کشور عراق در شهرهای استان مرکزی و به ویژه کلانشهر اراک تا 2 روز آینده دور از انتظار نیست.
کلانشهر اراک با 520 هزار نفر جمعیت مرکز استان مرکزی را شامل می شود و به لحاظ اقلیمی از سه سمت با کوه محصور شده و از یک سمت نیز با تالاب کویری میقان همجوار است که دارای کانون ها و چشمه های غبار نمکی است و با کمترین وزش باد ریزگردها با منشاء محلی قابلیت انتقال در هوای اراک را دارند.
کلانشهر اراک از ابتدای امسال تاکنون 37 روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
3005/3075/خبرنگار: معصومه صفری *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید