خانه / دسته‌بندی نشده / واژگونی تانکر در جاده سنندج – مریوان و سرازیر شدن محموله سوخت در طبیعت

واژگونی تانکر در جاده سنندج – مریوان و سرازیر شدن محموله سوخت در طبیعتبه گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس پلیس راه استان کردستان با تایید این خبر گفت: این دومین تانکر سوختی است که در هفته جاری در این مسیر واژگون می شود.
سرهنگ عیسی گوهری افزود: این حادثه ساعت 8.30 دقیقه صبح و در جاده سنندج – مریوان بعد از روستای نگل به علت بی احتیاطی راننده رخ داده است.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان هم در این رابطه گفت: بخشی از سوخت این تانکر وارد رودخانه نگل شد اما اکنون برآوردی از میزان خسارت ها در دست نیست.
اقبال حمیدی با بیان اینکه نماینده محیط زیست در محل حضور پیدا کرد، افزود: بلافاصله نیروهای راهداری با ایجاد سدی خاکی از ورود بیشتر مواد سوختی به آب جلوگیری کردند.
وی اظهار کرد: هر لیتر از این ماده سوختی می تواند یک میلیون لیتر آب شرب را غیر قابل استفاده کند.
حمیدی با اشاره به اینکه به همین دلیل تردد این نوع تانکرها از مسیری همچون سنندج – حسین آباد ممنوع شده است، گفت: متاسفانه در هفت ماه گذشته 2 تانکر در این مسیر دچار حادثه شدند اما خوشبختانه از محل سد قشلاق دور بوده است.
وی با بیان اینکه حوادث این هفته در این مسیر ممنوعه نبوده است، تاکید کرد: پلیس راه باید مانع عبور تانکرهای حامل سوخت از مسیر سنندج – حسین آباد شود چرا که اگر یکی از این حوادث در نزدیکی سد رخ دهد می تواند موجب آلودگی در این منبع آب شرب شهر سنندج شود.
بیشتر تصادفات و واژگونی تانکرهای حامل سوخت در جاده سنندج – مریوان روی می دهد که مسیر اصلی تردد این تانکرها است و شرایط خاص این جاده نیز احتمال حوادث را بالا برده است.
در راستای مبادلات با کشور عراق، تانکرهای سوخت به کشور وارد و از مسیرهای استان کردستان به پالایشگاه های جنوب کشور عزیمت می کند.
حجم بالای تردد این تانکرها همیشه مورد انتقاده بوده و منتقدین بر این باورند که نا آشنا بودن رانندگان عراقی با جاده های کردستان، غیر استاندارد بودن و دو بانده نبودن جاده های استان، موجب آسیب به زیرساخت های کنونی این جاده ها شده و در عین حال بدلیل تصادفات و واژگونی های متعدد، آسیب های جانی و آلودگی زیست محیطی را نیز در برخی موارد بدنبال دارد.
خبرنگار: امید بهمنی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
6108/9102انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید