خانه / دسته‌بندی نشده / ورود شبکه ای محصولات تقلبی نانو سدراه شرکت های دانش بنیان فارس

ورود شبکه ای محصولات تقلبی نانو سدراه شرکت های دانش بنیان فارسبه گزارش ایرنا،نت ورک مارکتینگ یا همان بازاریابی شبکه ای و هرمی ،علی رغم مشکلات عدیده ای که از زمان روی کارآمدن برای خانواده ها و خصوصا قشر جوان ایجاد کرده ،به گفته مخترعین و کارآفرینان استان فارس اکنون با وارد کردن اجناس تقلبی و فروش این محصولات جعلی تحت عنوان نانو، دید عموم را نسبت به این فناوری روز دنیا مخدوش کرده اند و به مانعی سد راه شرکت های دانش بنیان، کارآفرینان و تولید کنندگان استان فارس تبدیل شده است.
مخترع و مدیرعامل یکی از شرکت دانش که در پارک علم فناوری فارس مستقر است و محصولات نانو خود را در زمینه پوشش آب بند ،آب گریز و ضد خوردگی که در صنعت ساختمان وسایر صنایع کاربرد دارد را به مرحله تولید و تجاری سازی رسانده در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: شرکت های فعال در حوزه بازاریابی شبکه ای که بعضا مجوز فعالیت هم دریافت کرده اند اما متاسفانه نظارتی بر فعالیت آنها نمی شود ،محصولات تقلبی نانو را به کشور وارد و در استان فارس و شهر شیراز به فروش می رسانند.
مدیرعامل شرکت برج و باروی فارس که اخیرا چادرهای امدادی زلزله زدگان کرمانشاه را با محصولات خود ضد آب کرده افزود: به دلیل اینکه محصولات شرکت های بازاریابی شبکه ای در فارس و شیراز در حوزه نانو تقلبی است و به واسطه فروش این اجناس جعلی در بازار به مصرف کنندگان،اسم فناوری نانو در بین اغلب شهروندان و جامعه بد جلوه داده و مخدوش شده است.
یوسف امراللهی ادامه داد: نه تنها محصولات شرکت های هرمی نانو نیست بلکه برای سلامت جسمی افراد جامعه نیز مضر است و با محیط زیست نیز سازگاری ندارد.
وی اضافه کرد: شرکت دانش بنیان برج و باروی فارس تاکنون 22 محصول خود در زمینه نانو را تجاری سازی کرده و در سابقه فعالیت خود آب بندی و آب گریز کردن صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر امام رضا(ع) ،مترو شیراز ،برخی بناهای میراث فرهنگی کشور،راه آهن اصفهان، آبنمای سنگ آسیاب پارک چمران،مدرسه خان شیراز و…را دارد.
امراللهی در ادامه از اقدامات حمایتی پارک علم و فناوری فارس اظهار رضایت و عنوان کرد که تاکنون 230 میلیون تومان تسهیلات برای تجاری سازی از پارک دریافت کرده است و افزود: تاکنون حدود 50 نفر در این شرکت دانش بنیان مشغول کار شده اند و همچنین این شرکت محصولات خود را به کشورهایی نظیر قطر،عمان و استرالیا صادر کرده و تنها مشکل اصلی این شرکت محصولات تقلبی است که توسط شرکت های هرمی و شبکه ای در بازار عرضه می شود.
وی اظهار کرد:برخی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس زمانی که فعالیتشان افزایش می یابد و وسیع می شوند نیاز به حمایت های تسهیلاتی فراتر از حوزه اختیارات پارک علم و فناوری دارند که لازم است به اینگونه شرکت ها توجه شود و قطعا اگر این کار انجام شود تولیدات ، صادرات محصولات و اشتغالزایی در شرکت های دانش بنیان افزایش خواهد یافت.
مهدی حسین پور،رئیس هیئت مدیره یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس نیز از فروش محصولات تقلبی نانو در شرکت های بازاریابی شبکه ای گلایه داشت و ادامه این وضعیت را مساوی با تعطیلی و ورشکستگی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد.
مصاحبه کننده: محمد امین افشارپور ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
9873انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید